Zastosowanie urządzeń do fali uderzeniowej

Zobacz wyposażenie terapia falą uderzeniową na www.bardomed.pl/34-aparaty-do-fali-uderzeniowej

Fala uderzeniowa to nowatorska terapia, która pomaga leczyć dolegliwości różnego rodzaju. Jak jest stosowana i kiedy warto się na nią zdecydować?

Gdzie używana jest terapia falą uderzeniową?

Fala uderzeniowa jest często używana w rehabilitacji, kosmetologii, ortopedii, medycynie sportowej oraz wielu innych dziedzinach. Terapia falami uderzeniowymi przenika kilkanaście centymetrów w głąb organizmu i oddziałuje bezpośrednio w miejscu objętym bólem. Fala uderzeniowa jest bezpieczna dla przylegających tkanek i wykazuje się wysoką efektywnością w walce z różnymi schorzeniami. Nowoczesne aparaty do fali uderzeniowej niesłychanie precyzyjnie aplikują impulsy, dzięki czemu terapia zapewnia wyjątkowo dobre efekty. Aparaty do fali uderzeniowej sprawdzą się między innymi w przypadku schorzeń powiązanych z narządami ruchu, takich jak tzw. łokieć tenisisty, kolano skoczka, bóle w okolicy bioder czy zapalenie ścięgien. Urządzenie do fali uderzeniowej może być stosowane w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), a także przez kosmetologów oraz fizjoterapeutów.

Urządzenie do fali uderzeniowej – jak pracuje?

Używane współcześnie aparaty stosujące falę uderzeniową są wyposażone w 2 odrębne kanały oraz aplikatory, co pozwala na przeprowadzenie terapii u dwóch pacjentów równocześnie. Współczesny sprzęt wysyła falę radialną (ogólnego zastosowania) i falę akupunkturową (używaną w tzw. w punktach spustowych). Impulsy wysyłane do tkanek nieinwazyjnie stymulują zakończenia nerwowe oraz błony komórkowe, co pozwala na zredukowanie sygnałów bólowych u pacjentów skarżących się na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Urządzenia do fali uderzeniowej przynosi ulgę w 70-80% przypadków.

Siedziba firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]

Wyróżnione artykuły