W jakich sytuacjach pomoże terapia małżeńska?

terapia par UK,  terapia małżeńska UK

Każda para może popaść w przeróżne kryzysy. Całe szczęście obecnie można sobie z nimi radzić bardzo skutecznie. Idealnym rozwiązaniem jest terapia małżeńska przeprowadzana przez wykwalifikowanego oraz doświadczonego psychoterapeutę.

Terapia małżeńska – w jakich trudnościach może pomóc?

Do psychoterapeuty udają się pary borykające się z przeróżnymi problemami. Terapeuta pomaga przezwyciężyć kryzysy związane ze zdradą jednego z małżonków, jak również pomoże w razie nałogów, jednak tutaj często konieczne będzie również specjalistyczne leczenie osoby. Psycholog udzieli wsparcia w czasie choroby partnerów czy członków ich rodzin. Jest nieoceniony w sytuacji, kiedy między małżonkami rodzą się konflikty, których nie umieją przezwyciężyć sami. Udział w terapii małżeńskiej pomaga też pokonać problemy i usprawnić związek. Poprawia się komunikacja między mężem i żoną – dzięku czemu ich małżeństwo ewoluuje, a nie stoi w miejscu. Terapeuta uświadamia małżonkom jakie są ich wzajemne oczekiwania oraz potrzeby. Uczy on, że związek to nie tylko branie, ale także oferowanie czegoś od siebie. Wsparcie terapeuty sprawia, że możliwe jest zidentyfikowanie przyczyn leżących u podłoża małżeńskich kłopotów. Małżeństwo, które przeszło terapię małżeńską zdobyło umiejętności niezbędne do tego, żeby efektywnie radzić sobie z kłopotami w przyszłości.

Terapia małżeńska – co wtedy, kiedy mieszkamy na Wyspach Brytyjskich?

Emigracja z Polski, która dotarła na Wyspy sprawiła, że na chwilę obecną bez trudu wyszukamy polskiego psychologa też na terenie Zjednoczonego Królestwa. Znajomość języka polskiego ułatwia terapię i zwiększa komfort pary, która postanowiła postawić na usługi specjalisty. Także na emigracji opłaca się zawalczyć o własne małżeństwo, które w wielu wypadkach właśnie po wyjechaniu z kraju zaczyna zmagać się z przeróżnymi kłopotami. Trzeba pamiętać, że terapia to nie wstyd, a z jej pomocą partnerstwo jest w stanie wkroczyć na zupełnie nowe tory. Rozejście się to zawsze rozwiązanie ostateczne.

Siedziba firmy:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339

Wyróżnione artykuły