Skleroterapia czyli zabieg ostrzykiwania żylaków

skleroterapia kielce

Żylaki to stosunkowo pospolita przypadłość, którą wraz z wiekiem obserwuje u siebie duży procent osób dorosłych. Pomału do ogólnej świadomości przebija się zrozumienie, iż leczenie żylaków nie powinno być już traktowane jedynie jako zabieg z obszaru estetyki. Uwidaczniające się na skórze żyłki oraz pajączki naczyniowe świadczą wszak także o dolegliwościach zdrowotnych dotyczących żył, m.in. o nieprawidłowym działaniu zastawek żylnych. W następstwie tego do centrów medycyny estetycznej raz za razem napływają pacjenci szukający sposobów na ich usunięcie. A takim sposobem jest między innymi skleroterapia.

Skleroterapia – zabieg z użyciem bardzo cienkich igieł

Skleroterapia, którą często nazywa się także ostrzykiwaniem żylaków, to aktualnie wręcz standard w leczeniu pajączków naczyniowych, żył siateczkowatych oraz żylaków. Zabieg ten polega na dożylnej iniekcji środka chemicznego (mającego formę cieczy bądź pianki), który zamyka światło żylaka. Obliteracja żylaków, przez wzgląd na użycie w tym celu bardzo cieniutkich igieł, praktycznie nie wymaga podania znieczulenia. Liczba nakłuć dokonywanych podczas zabiegu zależy od grubości żyły oraz rozmiarem leczonej powierzchni. Skleroterapię stosuje się jako samodzielną metodę leczenia żylaków, lecz może ona również być dopełnieniem terapii przeprowadzanej chirurgicznie, ale też wykorzystuje się ją jako samodzielną metodę leczenia żylaków. Należy podkreślić, iż skleroterapia nie daje błyskawicznego efektu, więc przeważnie przeprowadza się ją w seriach 3 lub więcej zabiegów, a ich ilość definiuje lekarz w oparciu o analizę sytuacji zdrowotnej konkretnego pacjenta.

Skleroterapia – przeciwwskazania do jej wykonania

Jak w każdej procedurze medycznej, również w przypadku skleroterapii wymienia się kilka przeciwwskazań do jej przeprowadzenia. Nie można wykonać jej u osób cierpiących na miażdżycę tętnic kończyn dolnych, zakrzepicę żył powierzchownych oraz choroby serca. Lekarz nie zgodzi się również na obliterację żylaków u kobiety ciężarnej i karmiącej piersią, jak również u osób ze potwierdzoną podatnością na alergię, w tym zwłaszcza na stosowany w czasie zabiegu sklerosant.

Siedziba firmy:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]

Wyróżnione artykuły