Przenośne i stacjonarne aparaty do ultradźwięków

Więcej o aparacie do terapii ultradźwiękowej na www.bardomed.pl/17-aparaty-do-ultradzwiekow

W dzisiejszych czasach fizjoterapeuci często wykorzystują ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech MHz. Oczywiście nie dzieje się tak bez powodu, gdyż odpowiednio aplikowane ultradźwięki mają pozytywne działanie na nasze zdrowie. Mogą być one wykorzystywane do masażu tkanki mięśniowej, a generowane za ich pomocą ciepło oddziałuje kojąco na zakończenia nerwowe. Dlatego też masaż ultradźwiękami może być stosowany do redukowania napięcia mięśniowego, poprawy przepływu limfy oraz łagodzenia bólu. Wszystko to możliwe jest jednak tylko przy użyciu dobrego aparatu ultradźwiękowego.

Aparat ultradźwiękowego – sposób działania?

Jak już napomknęliśmy, aparaty do ultradźwięków wytwarzają dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, wykorzystywana od prawie stu lat, opiera się na 2 typach efektów: atermicznych oraz termicznych. Te pierwsze mają zbawienny wpływ na przepływ płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy. Tymczasem efekty termiczne polegają przede wszystkim na nagrzaniu tkanek bogatych w kolagen – wiązadeł, blizn, ścięgien oraz stawów i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do dużego wysiłku bądź przy leczeniu przeróżnego rodzaju stanów zapalnych.

Aparaty do ultradźwięków – przenośne lub stacjonarne?

Funkcjonują 2 typy aparatów do ultradźwięków – stacjonarne i przenośne. Przenośny aparat ultradźwiękowy będzie idealnym wyborem dla fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów bądź przyjmujących ich w wielu placówkach. Jeżeli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie przyjmuje dużą ilość pacjentów – głównie w ramach kontraktu z NFZ – wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków będzie najlepszym zakupem.

Siedziba firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]

Wyróżnione artykuły