Portal wiedzy o zdrowiu – traktuj go jako wskazówkę a nie podręcznik medyczny!

portal o zdrowiu i urodzie, ciekawostki o zdrowiu

Internet to miejsce, gdzie nadzwyczaj łatwo da się wyszukać informacje na dowolny temat. Internauci upodobali sobie w szczególności radzenie się wyszukiwarki Google odnośnie kwestii medycznych, często wręcz poprzedzając definitywną decyzję o konsultacji ze specjalistą godzinami surfowania po sieci z nadzieją na odszukanie na własną rękę odpowiedzi na palący problem. Lecz czy to rozsądny sposób wykorzystywania wiedzy publikowanej na stronach o urodzie i zdrowiu?

Portal o zdrowiu i urodzie nie może być alternatywą dla profesjonalnej konsultacji lekarskiej

W bezmiarze treści o prawidłowym żywieniu, zabiegach estetycznych i medycynie publikowanych w internecie jest sporo rzetelnych artykułów przygotowanych zarówno przez lekarzy-specjalistów, jak i przez ludzi zauroczonych tematyką zdrowia i od lat działających w branżach powiązanych z medycyną. Lecz korzystanie z artykułów zamieszczanych na portalach o urodzie lub zdrowiu nie powinno (a zasadniczo nie może!) polegać na traktowaniu ich jako opcji alternatywnej do bezpośredniej konsultacji lekarskiej. Strona o zdrowiu oraz urodzie, jeśli zapewnia sprawdzonych informacje, może natomiast stać się dobrym źródłem pomocniczej wiedzy, która uprości czytelnikowi nawigację po świecie usług medycznych. Poznanie w sieci dokładnego opisu operacji wytłumaczonej niemedycznym językiem pozwoli oswoić pacjenta z procedurą przyszłego zabiegu i zmniejszyć stres przez niego wywołany. Natomiast wpis opisujący symptomy wskazujące na konkretną chorobę, którą czytelnik u siebie podejrzewa, może później pomóc mu lepiej przedstawić swoje obawy lekarzowi pierwszego kontaktu.

Warto subskrybować portale wiedzy o zdrowiu, ponieważ poza informacjami o najpopularniejszych chorobach, które mogą nas dotknąć, często znajdziemy tam wiele artykułów podpowiadających jak w prosty sposób wprowadzić drobne zmiany do swojego stylu życia, aby uczynić go zdrowszym i mniej obciążającym organizm. Popularne są serwisy przybliżające wartości odżywcze poszczególnych produktów żywnościowych czy prezentujące różne zestawy prostych ćwiczeń. Należy jednak pamiętać, że jeśli potrzebujemy specjalistycznej diety z powodu nadwagi lub choroby wykluczającej pewne artykuły żywieniowe, powinniśmy się zgłosić do specjalisty a nie układać jadłospis na podstawie informacji znalezionych w internecie. Podobnie z ćwiczeniami – jeśli odczuwamy chroniczny ból, to lekarz powinien znaleźć jego przyczynę i zasugerować odpowiednie ćwiczenia na jego złagodzenie lub skierować do rehabilitanta.

Portal o zdrowiu Revelare.pl

Wyróżnione artykuły