Laser wysokoenergetyczny – zastosowanie w rehabilitacji

Więcej w temacie laser wysokoenergetyczny cena na https://www.bardomed.pl/35-aparaty-do-laseroterapii-wysokoenergetycznej.

Terapia laserem wysokoenergetycznym to technika, która stosuje silnie skoncentrowaną wiązkę światła podczerwonego. Po przyłożeniu do skóry chorego specjalnej sondy podłączonej do aparatu, przedostaje się ona do głębokich tkanek, gdzie wykazuje wielorakie działanie. Po pierwsze stymuluje tkankę mięśniową, po drugie zaś pobudza zakończenia nerwowe i blokuje receptory bólowe. To skutkuje redukcją odczuwania bólu, a także poprawia krążenie, czego efektem jest lepsze ukrwienie tkanek. Nic więc dziwnego, iż ta technika leczenia znajduje szerokie zastosowanie.

Laser wysokoenergetyczny – co nim leczymy?

Laser wysokoenergetyczny można wykorzystać do leczenia niemal wszystkich części ciała. Niejednokrotnie jest wykorzystywany przez ekipy opiekujące się sportowcami – świetnie sprawdza się jako środek zmniejszający uczucie bólu po treningach oraz leczący następstwa kontuzji takich jak: zapalenia, stłuczenia czy naderwania ścięgien. Poza medycyną sportową, laser wysokoenergetyczny jest także używany m.in. w leczeniu lumbago, zapalenia stawów, ostrogi piętowej oraz różnego typu neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny może być też przydatny w medycynie estetycznej i w gabinetach kosmetycznych lub dermatologicznych.

Lasery wysokoenergetyczne – sondy skanerowe i prysznicowe

Wiązki laserów wysokoenergetycznych są wytwarzane przez specjalistyczne aparaty. Do tych urządzeń dołącza się przewodowe sondy, które następnie przykłada się do zmienionych chorobowo miejsc na ciele pacjenta. Same sondy mogą mieć różnorodną konstrukcję i, co za tym idzie, odmienny sposób działania. Wyróżnia się m.in. sondy prysznicowe, punktowe oraz skanerowe, które wysyłają podczerwień lub światło ze spektrum czerwonego.

Siedziba firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]

Wyróżnione artykuły