Zamów kontener na odpady przed sprzątaniem strychów

Część śmieci nie może znaleźć się w zwyczajnym zbiorniku na odpady komunalne. Powody tych ograniczeń są różne – niekiedy śmieci mają za duże rozmiary, innym razem zakazują tego wprowadzone w Polsce akty prawne. Jak poradzić sobie z tymi kłopotliwymi odpadami? Powinniśmy przetransportować je do gminnego PSZOK-u, innymi słowy punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. W każdej gminie powinien pracować co najmniej jeden PSZOK, jakkolwiek w dużych miejscowościach możemy niekiedy wybrać jeden z kilku punktów. Niestety to rozwiązanie wygodne jest wyłącznie dla tych, którzy dysponują znaczną ilością wolnego czasu oraz własnym autem. Pozostali odpowiedzialnie zrobią, wybierając wypożyczenie kontenera na śmieci.

Remonty oraz sprzątanie strychów – kiedy wypożyczyć kontener na odpady?

Niestandardowe odpady wytwarzane są w toku różnego typu prac. Głównie są to przebudowa obiektów budowlanych oraz – chodzi z reguły o spore ilości gruzu, a także opakowań po artykułach budowlanych. Wypożyczenie kontenera będzie też dobrym rozwiązaniem, jeśli zamierzamy sprzątać strych – w takim przypadku zbierzemy do niego wszystkie niepotrzebne od dawna stare meble, niedziałające urządzenia i sprzęty. Porządkowanie strychów czy prace budowlane będą jeszcze łatwiejsze, jeżeli z okna domu do kontenera poprowadzimy specjalny zsyp, dzięki któremu bez ryzyka przeniesiemy odpady bez potrzeby wielokrotnego schodzenia i wschodzenia po schodach.

Jak wygląda usługa sprzątania strychów i piwnic oraz wywozu odpadów?

Sprzątanie strychów, ale również kontenerowy wywóz różnych śmieci, to usługi oferowane między innymi przez przedsiębiorstwo DPR. W ich ramach dostarcza się klientowi kontener o pożądanej pojemności, który ten przez okres wskazany w umowie może wypełnić zniszczonymi meblami albo odpadami budowlanymi. Pojemnik jest później odbierany z miejsca prac, a jego zawartość transportowana jest do miejsca, w którym zostanie zutylizowana zgodnie z obowiązującym prawem.

Wyróżnione artykuły