Współpraca z biurem rachunkowym – to się opłaca

Chcesz skorzystać z oferty biura rachunkowego Katowice? Koniecznie wejdź na http://brabis.pl

Prowadzenie finansów w niewielkich firmach jest często źródłem sporych problemów. Drobne podmioty zwykle nie są w stanie zatrudnić specjalistyksięgowego na etat, a ich właściciele nie zawsze są gotowi prawidłowo zarządzać finansami. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji jest prostsze niż myśli część czytelników – należy jedynie zdecydować się na skorzystanie z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Jakie konkretnie korzyści w ten sposób zyskamy? Jak otrzymać gwarancję tego, iż poziom współpracy okaże się zadowalający?

Atuty korzystania z usług biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy zdecydować się przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo finansów. Kiedy powierzymy finanse przedsiębiorstwa profesjonalistom, zyskamy gwarancję, iż konsekwencją potencjalnych kontroli prowadzonych przez Urząd Skarbowy nie będzie nałożenie mandatu. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to także oszczędność pieniędzy oraz czasu – nie trzeba zajmować się rachunkowością na własną rękę, ani rekrutować do pracy specjalisty na stałe. Warto też wspomnieć o swobodzie, jaką dają takie usługi. W dzisiejszych czasach nie ma już konieczności regularnie jeździć osobiście do biura rachunkowego, dlatego że wiele spraw można koordynować z opiekunem naszego przedsiębiorstwa za pośrednictwem e-maila.

Biuro rachunkowe – jakie okaże się najlepsze?

Wybierając biuro rachunkowe nie można sugerować się wyłącznie cennikiem usług – nadzwyczaj niskie ceny obsługi w wielu przypadkach oznaczają jej niedostateczną jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego specjaliści uzyskali stosowne certyfikaty, przykładowo certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej czy też certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. Dobrze też, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru finansów, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, między innymi przygotowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Siedziba firmy:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]

Wyróżnione artykuły