W jakich sytuacjach zamówić kontener na gruz

Sporo odpadów nie wolno wyrzucać do zwykłego pojemnika. Chodzi tu w szczególności o te, które wytwarzamy podczas wszelkiego rodzaju prac ogrodowych i budowlanych, generalnych porządków na strychu bądź w piwnicy czy odśnieżania. Śmieci takie jak gruz, chemikalia, elementy podłóg i okien, śnieg lub opony powinny zostać zebrane do specjalnego kontenera dostarczonego na czas przeprowadzenia prac. Jak jednak go zamówić? Który spośród oferowanych typów kontenera będzie dla nas najodpowiedniejszym rozwiązaniem?

Kontenery na gruz – rodzaje i objętość

Szukając kontenera, należy skoncentrować się głównie na jego pojemności. Jeśli ta okaże się zbyt mała, zwyczajnie nie zmieszczą się w nim wszystkie śmieci wytworzone w trakcie robót. Jeżeli z kolei wybierzemy za duży kontener, wydamy więcej niż to konieczne – wszak cena najmu jest zależna między innymi od jego wielkości. Największe kontenery na gruz i inne odpady mają objętość dochodzące do kilkunastu metrów sześciennych. W większości prac remontowych całkowicie odpowiednie będą jednak kontenery o pojemności 6 m3 – bez trudu zmieścimy w nich gruz, zdemontowane ościeżnice i okna, a także płytki ceramiczne i zdjęte panele podłogowe.

Kontener na gruz – od kogo go wynająć?

Kontener na gruz możemy wynająć od firmy zajmującej się transportem i recyklingiem odpadów. Przedsiębiorstwa tego rodzaju działają nie tylko w największych polskich miastach, takich jak Kraków czy Poznań, ale także w mniejszych miejscowościach. Usługa polega na przywiezieniu kontenera pod określony adres. Pojemnik należy napełnić w ustalonym w umowie okresie. W przypadku przekroczenia terminu, dostawca kontenera może nałożyć na nas kolejne opłaty. Po napełnieniu wynajmujący odbiera od nas kontener wraz z zawartością, która później trafia do legalnej utylizacji.

Wyróżnione artykuły