Utylizacja starych mebli nie musi być problemem

Skieruj się w to miejsce jeśli potrzebujesz zamówić utylizację mebli Kraków

Każdy z nas na pewno świetnie zdaje sobie sprawę z problemu, jakie sprawiają przedmiotów, których od dawna już nie używamy, a których z rozmaitych względów nie potrafimy się pozbyć. Przeważnie chowamy je na poddasze, do piwnicy albo do komórki lokatorskiej, by nie zagracały miejsca w mieszkaniu. Problem jednak w tym, że po pewnym czasie również w tych pomieszczeniach stają się na tyle ciasne, iż normalne korzystanie z nich bywa niemożliwe. Dopiero to popycha większość z nas do wykonania skrupulatnego sprzątania, będącego okazją do tego, by uwolnić się od zgromadzonych rzeczy. Takie duże porządki nierzadko organizujemy również, kiedy nabywamy zapuszczony dom lub dziedziczymy po kimś mieszkanie. Trzeba zatem wiedzieć, co zrobić ze zgromadzonymi przedmiotami i jak błyskawicznie wywieźć stare meble ze strychu, piwnicy i domu.

Wywóz mebli – co z nimi zrobić?

Śmieci takie jak części ram okien, sprzęty elektroniczne, zdemontowane panele ścienne lub podłogowe czy stare meble nie mogą zostać wyrzucone do kontenera przeznaczonego na śmieci komunalne. Jeżeli chcemy je wyrzucić, możemy wybierać z paru rozwiązań. Pierwsze to samodzielne przewiezienie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u – wymaga to jednakże dysponowania odpowiednio pakownym samochodem. Drugie to skorzystanie z gminnej zbiórki takich odpadów. Te mają miejsce na ogół w miesięcznych odstępach – do czasu najbliższej zbiórki jesteśmy więc zmuszeni zagospodarować miejsce na zdeponowanie rupieci o znacznej objętości. Najlepsze jest ostatnie rozwiązanie – zamówienie kontenera na odpady, który po wypełnieniu odwiezie odnajmująca go firma. Zadba ona również o zgodny z prawem recykling zebranych odpadów. Firmy wynajmujące kontenery częstokroć oferują też fachową pomoc przy sprzątaniu piwnicy, poddasza względnie całego domu.

Utylizacja mebli – na czym polega?

Stare meble, o ile będą oddane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych bądź podmiotu zajmującego się utylizacją zawodowo, nie muszą zostać trafić na wysypisko lub zostać spopielone. Po rozebraniu ich na elementy składowe i posortowaniu ich wedle tworzywa, z jakiego zostały wytworzone, mogą zostać znów przetworzone, dzięki czemu przyczynią się do stworzenia nowych sprzętów. Utylizacja mebli, a konkretnie drewna, z którego w przeważnie się one składają, sprowadza się zazwyczaj do ich przetworzenia w płyty wiórowe, które później wykorzystuje się do wyrobu nowych garderób, stołów albo regałów.

Siedziba firmy:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]

Wyróżnione artykuły