Profesjonalna opieka nad grobami

opieka nad grobami Kraków, sprzątanie grobów Kraków

Wygląd pomników zmarłych bliskich jest świadectwem naszej pamięci. Często niestety nie znajdujemy czasu, by się nimi zaopiekować – nawet, kiedy pomniki położone są w tej samej miejscowości, w którym żyjemy. Prawdziwe trudności stają się naszym udziałem jednak, kiedy naszych najbliższych pożegnaliśmy w miejscowości – w takich sytuacjach na opiekę nad grobami niewątpliwie nie będziemy mieli czasu. Nie sprawia to na szczęście, że miejsca spoczynku są skazane na to, by zostać zaniedbane – świetnym rozwiązaniem okaże się wtedy świadczona przez firmy opieka nad grobami. Na czym polega taka usługa?

Opieka nad grobami coraz popularniejsza

Na taką pomoc decydują się nie tylko ludzie, którym brak wolnej chwili – wśród klientów działających w tym sektorze firm nietrudno znaleźć także ludzi w podeszłym wieku, którzy na sprzątanie grobów zmarłych bliskich po prostu nie mają siły. Przedsiębiorstwa, których domeną jest opieka na grobami nierzadko oferują także pochodne usługi, czyli montaż ławeczek albo doradztwo przy dopełnieniu przedłużenia opłaty lub poprawienia napisów.

Opieka nad grobami – ile zapłacimy?

Stawki, które będziemy musieli opłacić osobom opiekującym się nagrobkami naszych najbliższych są naprawdę zróżnicowane. Zależą przede wszystkim od zakresu pomocy – jeśli wybieramy tylko jednorazowe sprzątanie, wydamy od trzydziestu od czterdziestu złotych. Jeśli jednak zależy nam, by przedsiębiorstwo sprzątało nagrobek regularnie, musimy pogodzić się z wydatkiem rzędu 400 zł rocznie. Nie zapominajmy, iż stawki zależne są również od rozmiarów grobów, a najdroższe okazuje się czyszczenie wieloosobowych grobowców.

Siedziba firmy:
Profesjonalna Opieka Nad Grobem
Firma Handlowo-Usługowa „KINGA” Kinga Radecka
ul. Wiśniowieckiego 49B
33-300 Nowy Sącz

Mob.: +48 602 726 052
E-mail: [email protected]

Wyróżnione artykuły