Malware i wirus na stronie internetowej – o usuwaniu infekcji WP

Na http://tinyurl.com/ydyd84gp dowiesz się, kto oferuje usuwanie wirusów WordPress.

WordPress stał się w mijających latach tak popularnym systemem zarządzania treścią, iż ilość sklepów i witryn internetowych tworzonych z jego zastosowaniem szacuje się w tej chwili na setki milionów. Powszechność stosowania tego CMS-a sprawia, iż strony postawione na WordPressie bywają częstym celem ataków hakerskich. W razie zawirusowania strony malware, nieodzowne będzie usunięcie infekcji z WordPressa.

Po czym zidentyfikować zawirusowane strony na WordPress?

Teksty na stronie zostały podmienione nie przez Ciebie? Witryna rozsyła niechcianą pocztę? Na witrynie widnieją przekierowania do obcych Ci portali? A może nie dajesz rady się zalogować? To zaledwie kilka z możliwych symptomów alarmujących o zawirusowaniu strony. W takiej sytuacji nieodzowne jest natychmiastowa reakcja, żeby zlikwidować źródło infekcji, a następnie przywrócić stronę do poprawnego funkcjonowania. Usuwanie wirusów z WordPressa z reguły wychodzi poza zakres umiejętności ludzi, którzy codziennie parają się tylko tworzeniem stron oraz sklepów www na tym CMS-ie, wobec tego czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek albo po atakach hakerów warto powierzyć ekspertom od tego rodzaju działań.

Usuwanie infekcji ze strony www – szczegółowe sprawdzenie baz danych i plików strony

Eksperci zajmujący się czyszczeniem malware ze stron opartych na WordPressie w ramach swoich czynności naprawczych wykonują drobiazgowy przegląd baz danych oraz plików strony. Analizują pliki wp-config oraz htaccess, jak również kod zastosowanych na stronie wtyczek i motywów. W procesie naprawy zainfekowanego WordPressa implementowane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, redukujące zagrożenie następnych infekcji. Jeśli długotrwałe zainfekowanie mogło spowodować dodanie strony do spisu zagrożeń (między innymi w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z CMS-a eksperci mogą podjąć też niezbędne działania w celu skreślenia jej z tego typu katalogów. Odwrócenie wszelkich skutków ataku hakerskiego nie daje pewności, że analogiczna sytuacja nie powtórzy się za kilka miesięcy, toteż istotne jest okresowe uaktualnianie CMS-a oraz stosowanych na stronie internetowej wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]

Wyróżnione artykuły