Leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu

Daleko posunięta próchnica, zapalenie miazgi, martwica, złamanie zęba bądź nieodzowność przygotowania korzenia do protezownia – te kazusy łączy fakt, iż zwykle w ich wypadku leczenie kanałowe. Choć zabieg ten u wielu pacjentów wywołuje ciarki, w rzeczywistości nie powinniśmy się obawiać tej terapii. Współczesna stomatologia dysponuje nowoczesnym wyposażeniem i skutecznymi środkami znieczulającymi, które umożliwiają leczenie nawet sporych ubytków bez obawy przed bólem.

Leczenie kanałowe – etapy

Wstępny etap leczenia kanałowego to otworzenie kanałów zęba i pozbycie się z niego miazgi zmienionej chorobowo. W jej skład wchodzą nerw oraz naczynia krwionośne, więc podczas leczenia kanałowego konieczne jest zaaplikowanie bardzo skutecznego środka znieczulającego. W kolejnym kroku wykonuje się dezynfekcję kanału, która ma oczyścić go ze wszystkich chorobotwórczych bakterii. Na koniec wypełnia się kanał zęba metalem szlachetnym, cementem szkło-jonomerowym, materiałem kompozytowym lub ceramiką.

Znajdź dobrego dentystę do przeprowadzenia endodoncji mikroskopowej?

Endodoncja, bo tak brzmi medyczna nazwa leczenia kanałowego, to jeden z bardziej złożonych zabiegów przeprowadzanych w gabinecie stomatologicznym. Powinno się w związku z tym wybrać rzetelnego specjalistę, który go zrealizuje. Gwarancją tego, że leczenie będzie skuteczne są możliwości, jakie dostarcza nam endodoncja mikroskopowa. Technika ta polega na wprowadzeniu w kanał miniaturowego mikroskopu przekazującego obraz do monitora. Stomatologia mikroskopowa pozwala lekarzowi na głębokie oczyszczenie, a następnie szczelne wypełnienie kanału, dzięki czemu kolejne zabiegi nie będą już konieczne.

Wyróżnione artykuły