Jak wybrać salę na komunię i inne porady odnośnie jej organizacji

Kliknij tu i dowiedz się, jak zamówić organizację komunii.

Przyjęcie komunijne jest dla pociechy identycznie wyczekiwanym wydarzeniem, co sam obrządek przyjęcia sakramentu. Nie powinno to zadziwiać, bo to często pierwsza istotnie wielka impreza rodzinna, na której dziecko zdaje sobie sprawę z tego, że cała uwaga skoncentrowana jest wyłącznie na nim. Tym samym rodzice pragną, aby ten dzień utrwalił się na lata w jego pamięci.

Zorganizować przyjęcie w mieszkaniu czy znaleźć salę komunijną?

Już przed etapem wysyłania zaproszeń na sakrament rodzice powinni się zdecydować czy poczęstują gości we własnym domu czy konieczne będzie zarezerwowanie lokalu. Poczęstunek dla gości w domu jest zazwyczaj możliwe wówczas, jeśli urządzamy uroczysty obiad tylko dla bardzo bliskiej kilkuosobowej rodziny, jednak to już rzadkie sytuacje. Przyjęcia komunijne przeistoczyły się w ostatnich dziesięcioleciach w huczne wydarzenia rodzinne, na które sprasza się niekiedy prawie setkę gości, zatem na ogół odbywają się w domach weselnych albo restauracjach. Jeżeli chcemy wynająć pojemny lokal, polecamy rozpocząć poszukiwania sali, zaraz po tym jak zostanie wyznaczony dzień sakramentu. W sezonie komunijnym znacznym problemem może okazać się też zatrudnienie wolnego dostawcy cateringu, w związku z tym powinno się wybrać taką salę na organizację imprezy, która współpracuje na stałe ze sprawdzoną firmą cateringową, specjalizującą się w przygotowaniu menu na komunie. Ważne jest także to, aby sala na przyjęcie komunijne umiejscowiona była tak, by przejazd wszystkich gości z kościoła był szybki oraz komfortowy.

Organizacja przyjęcia komunijnego – nie zapomnij o fotografiach na pamiątkę

Nie zapomnij wynająć fotografa, który uwieczni ku pamięci ten dzień – nie tylko wydarzenia w kościele, ale także późniejszy obiad dla gości. Obyczajem są także aranżowane sesje zdjęciowe pociechy w komunijnej szacie oraz jego wspólne fotografie z rodzicami chrzestnymi i rodziną. Sala komunijna musi więc wyróżniać się malowniczymi, estetycznymi wnętrzami. Dodatkowym plusem będzie dostęp do przylegającego ogrodu, gdzie przy słonecznej pogodzie można będzie zorganizować sesję zdjęciową na świeżym powietrzu. Możliwość skorzystania z ogrodu to też atrakcja dla kilkuletnich gości przyjęcia komunijnego – jeżeli będzie ich spora grupa, warto rozważyć zatrudnienie animatora, który zajmie dzieci ciekawymi zabawami.
Naturalnie, goście przyjęcia komunijnego przyniosą podarki dla dziecka. Rodzice zwykle zgadzają się na całkowitą dowolność z tym obszarze. Jednakże w zaproszeniu można napisać, że nie życzymy sobie niektórych rodzajów upominków, np. cennej biżuterii bądź zabawek militarnych.

Siedziba firmy:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]

Wyróżnione artykuły