Implanty zębowe – wytrzymałe i bezpieczne dla zdrowia

Implanty zębów to doskonała metoda na zastąpienie utraconego korzenia. To znakomite rozwiązanie dla pacjentów, którzy utracili kilka lub zaledwie jeden ząb i nie potrzebują pełnej protezy. Niemniej jednak implanty zębów równie dobrze sprawdzają się też w przypadku dużych ubytków, a nawet całkowitego bezzębia. Są one dużo wygodniejsze od protez, a o ile właściwie się o nie zatroszczymy, bez większych problemów będziemy mogli z nich korzystać do końca życia. Tak duża trwałość implantów zębowych to w znacznej mierze zasługa materiałów, które wykorzystuje się do ich produkcji. Z jakich materiałów wykonuje się współczesne implanty stomatologiczne?

Implanty zębów – materiały

Na samym początku należy nadmienić, iż implant zęba to tylko ta część, którą wszczepia się w dziąsło, w miejsce korzenia zęba. Element widoczny to tzw. korona. Same implanty wytwarzane są wyłącznie z tytanu – metalu, który cechuje się wysoką wytrzymałością. Jego bezsprzeczną zaletą jest też fakt, że nie reaguje z żadną substancją ani nie koroduje – jego stosowanie jest zatem w 100% bezpieczne dla zdrowia. Przy należycie przeprowadzonym zabiegu i zachowaniu higieny, przetrwa wiele lat.

Z czego wytwarza się korony implantów stomatologicznych?

Wachlarz materiałów, z których wykonuje się korony jest szerszy. Najlepszym rozwiązaniem są implanty stomatologiczne z porcelanową koroną, do złudzenia przypominającą naturalny ząb, a ponadto nie wywołującą uczulenia. Implantologia oferuje również tańsze korony metalowe z porcelanową powłoką, która podnosi ich walory wizualne i ponadto zapobiega uczuleniom. Ostateczna budżetowa opcja, z propozycją której może wystąpić implantolog, to korony metalowe. Z uwagi na niezbyt atrakcyjny wygląd, są one zakładane najczęściej w miejsce tylnych zębów.

Wyróżnione artykuły