Implantologia alternatywą dla protez

Dawniej osoby, które z różnych powodów ”zgubiły” uzębienie, skazane były na to, żeby używać protez. Nie było to oczywiście najlepsze rozwiązanie, gdyż protezy wymagają pracochłonnej pielęgnacji, zaś ich noszenie nie jest zbyt wygodne. Z tego powodu tak dużym uznaniem wyróżniają się implanty, które są zdecydowanie wygodniejsze, lecz także mają sporo innych plusów. Implantologia bowiem pozwala na wypracowanie trwałych rezultatów, do zera ograniczając prawdopodobieństwo wypadnięcia implantu. Dobrze więc powiedzieć kilka słów na temat tego, jak wygląda operacja wszczepienia implantów zębowych, jakie rodzaje są wykorzystywane przez stomatologów implantologów oraz jak znaleźć specjalistę, który wszczepi nam implanty zębowe.

Nowoczesne techniki implantologii

Współcześnie implantologia stosuje 2 typy implantów – najczęściej wykonywane o wielkości 10 mm i nieco mniejsze, a więc 6 milimetrów. Implant wykonany z odpowiedniego stopu tytanu jest umieszczany w dziąśle chorego, zaś układ immunologiczny pacjenta nie rozpoznaje go jako czynnika chorobotwórczego. Nanotechnologia natomiast umożliwia znaczne skrócenie czasu dochodzenia do siebie – chory nie odczuwa żadnych dolegliwości nawet po trzech miesiącach. Do tej pory powinien stosować zimne okłady, a bezpośrednio po operacji – unikać bardzo ciepłych potraw, papierosów i napojów zawierających alkohol. Istotne będzie także wykorzystywanie odpowiednich preparatów, które likwidują obrzęk oraz ból.

Implanty zębowe – komu powierzyć?

Implantologia wywiera duży wpływ na komfort codziennego funkcjonowania pacjentów – dlatego tak ważne jest to, aby wybrać właściwego lekarza. Jak więc ustrzec się niemiłych niespodzianek oraz problemów ze zdrowiem? Dobrze zrobimy powierzając wszczepienie implantów zębów stomatologowi z dużym stażem i korzystnymi opiniami dotychczasowych pacjentów. Jak je znaleźć? W szczególności w internecie. Po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwiska specjalisty z pewnością trafimy na ważne informacje.

Wyróżnione artykuły