Gdzie zamówić wydruki 3D? Poznaj ofertę CadXpert

Poznaj dalsze szczegóły o druku 3D SLS.

Drukowanie 3D to usługa skierowana zarówno do osób prywatnych, jak i klientów profesjonalnych. Kto jest jej potencjalnym zleceniodawcą? Oferta takich usług jest kierowana głównie do konstruktorów, projektantów CAD, osób zatrudnionych w działach technicznych i badawczo-rozwojowych, inżynierów oraz przedstawicieli pozostałych sektorów przemysłu. Każda osoba czy też firma, której potrzebny jest prototyp albo model koncepcyjny wydrukowany przy pomocy technologii FDM, DMLS, PolyJet, oraz SLA, SLS, może skorzystać z tej usługi zakładając, iż nie posiada własnej drukarki 3D.

Drukowanie 3D – jakie usługi oferuje CadXpert?

CadXpert – polski lider w zakresie profesjonalnych skanerów 3D i drukarek 3D – oprócz asortymentu oferuje również usługi, takie jak:
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D
Poza przytoczonymi powyżej usługami CadXpert oferuje też szkolenia (online i stacjonarne). Na stronie dystrybutora znajdziemy także strefę wiedzy. Umieszczono tam zarówno merytoryczne artykuły od producentów urządzeń do druku 3D, jak i opracowane przez specjalistów CadXpert. Firma CadXpert jest również organizatorem i pomysłodawcą sympozjów Forum Druku 3D.

SLA – dokładny druk 3D drobnych elementów

Druk 3D w technologii SLA to pierwsza, pionierska metoda sporządzania prototypów. Ta technika – nazywana również stereolitografią – bazuje na fotoutwardzaniu kolejnych warstw płynnej żywicy promieniem laserowym. Do kogo adresowana jest oferta druku 3D metodą SLA? Do osób bądź podmiotów, które potrzebują modeli precyzyjnych, szczegółowo odwzorowanych, z zachowaniem dokładności geometrii. To technologia, która umożliwia bardzo dobrą rozdzielczość druku i wydruk wyrazistych konturów, bardzo cienkich elementów, detali oraz gładkiej powierzchni.

FDM – druk 3D modeli koncepcyjnych i prototypów

Najpopularniejszą technologią druku 3D jest FDM – za jej sukcesem stoi bardzo dobra relacja ceny do jakości, jak również opcja wykorzystywania filamentów w obszernej gamie kolorystycznej. W toku druku metodą FDM na model nakładane są kolejne warstwy materiału termoplastycznego – przy czym można regulować grubość warstwy. Druk 3D FDM jest realizowany przede wszystkim przy pomocy drukarek 3D marki MakerBot oraz urządzeń przemysłowych Stratasys. Z tej technologii druku korzystają firmy potrzebujące modeli koncepcyjnych czy też prototypów.

Drukowanie 3D metodą SLS

Metoda wydruku 3D w technologii SLS przebiega na podobnej zasadzie jak opisana powyżej technika SLA. Także tutaj nakładane są następne warstwy tworzywa – w tym przypadku są to warstwy poliamidu w proszku. Jakie są najważniejsze plusy tej techniki wydruku 3D? Technologia SLS ma największe możliwości produkcyjne. Technologia scalania proszku poliamidowego przy pomocy lasera gwarantuje wytrzymałość chemiczną i mechaniczną oraz wyrazistość kształtu.

Siedziba firmy:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]

Wyróżnione artykuły