Gdy planujesz remont zadbaj o wywóz odpadów

Przebudowa czy też budowa domu, sprzątanie piwnicy albo strychu, prace w ogrodzie, odnowienie mieszkania – co łączy te, z pozoru w ogóle niezwiązane ze sobą czynności? W przypadku ich wszystkich pojawiają się znaczne ilości odpadów, których nie powinniśmy wyrzucać do odpadów komunalnych. Zużyte sprzęty domowe i meble, gruz budowlany, a także ziemia i odpady zielone muszą być odwiezione do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u. Co jednakże zrobić, gdy nie jesteśmy w stanie przetransportować ich na własną rękę? W takich przypadkach najodpowiedniej uczynimy decydując się na kontenerowy wywóz śmieci.

Kontenerowy wywóz odpadów – na czym polega?

Wywóz śmieci w przystosowanych do tego kontenerach to usługa pozwalająca pominąć wywożenie odpadów do PSZOK-u. Oferujące go przedsiębiorstwo usługowe użycza klientowi kontener o pojemności dobranej do prowadzonych prac i ilości generowanych odpadów. Klient może w okresie ustalonym w umowie zapełnić go śmieciami bez obaw o to, że poniesie konsekwencje przewidziane za ich niewłaściwe składowanie. W wyznaczonym w umowie dniu firma odbiera od klienta załadowany kontener na śmieci. To na niej spoczywa w tym momencie obowiązek zatroszczenia się o legalną utylizację śmieci, co jest rozwiązaniem bezproblemowym i praktycznym.

Komu polecamy kontenerowy wywóz odpadów?

Wywóz śmieci zamawiają różni klienci. Z oczywistych powodów usługi tego typu największym popytem cieszą się pośród klientów indywidualnych, którzy zwykle nie są w stanie zapewnić transportu śmieci do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Ze względu na wygodę, wywóz odpadów jest również chętnie zamawiany przez inne firmy. Korzystają z niego m.in. przedsiębiorstwa budowlane, remontowe czy ogrodnicze. W sezonie zimowym to też najlepsza metoda na magazynowanie i wywiezienie śniegu usuniętego z trawników, dróg wewnętrznych, parkingów czy boisk.

Wyróżnione artykuły