Etapy zakładania implantów zębowych

Najlepszym sposobem na uzupełnienie ubytków w uzębieniu są implanty zębów. Sprawdzą się zarówno w przypadku ogólnego bezzębia, jak i braku jednego zęba. Ich głównymi zaletami są stosunkowo nieskomplikowania pielęgnacja oraz naturalny wygląd – implant stomatologiczny wraz z koronąwygląda zupełnie jak prawdziwy ząb. Przed ich założeniem nie ma konieczności szlifowania przyległych zębów, jest to zatem mniej dotkliwe dla pacjenta aniżeli założenie pełnej protezy lub mostu. Warto powiedzieć kilka słów o tym, jak przebiega ten zabieg i jakie kroki należy przed nim podjąć.

Implanty stomatologiczne – fazy terapii

proces założenia implantów stomatologicznych zaczyna się od zaaplikowania pacjentowi znieczulenia. Równie ważne jest także pozytywne nastawienie i opanowanie strachu. W następnej kolejności dentysta dokonuje nacięcia dziąsła. Umożliwia to odsłonięcie kości i przygotowanie w niej miejsca na implant. W tym celu korzysta się z metod piezochirurgii oraz odpowiednio dobranych wierteł. To najtrudniejszy etap zabiegu – chirurg stomatologiczny musi wykazać się wprawą i wyczuciem. Precyzja niezbędna jest również przy wszczepieniu implantu stomatologicznego w kość. Kiedy ten będzie w planowanym miejscu, lekarzowi pozostaje już tylko zaszyć dziąsło pacjenta.

Implanty stomatologiczne a obawa przed odczuciem bólu

Proces wszczepienia implantu zęba budzi w niektórych pacjentach strach przed możliwym silnym bólem doświadczanym w czasie zabiegu oraz kilka dni po nim. Na szczęście niepokój ten jest całkowicie nieuzasadniony. Obecnie implantologia dysponuje niesłychanie skutecznymi środkami przeciwbólowymi, zapewniającymi pacjentowi pełny komfort na fotelu stomatologicznym. Osoby szczególnie podatni na odczuwanie bólu mogą ponadto skorzystać z płytkiego znieczulenia ogólnego, które całkowicie wyeliminuje możliwość odczuwania strachu przed leczeniem stomatologicznym.

Wyróżnione artykuły