Domy weselne – jak znaleźć najlepsze miejsce na przyjęcie ślubne?

dom weselny, lokal na wesele kraków

Ceremonia ślubna i odbywające się po nim wesele to dzień, o którym rodzina nowożeńców oraz sproszeni goście będę pamiętać przez wiele miesięcy, a czasem wręcz lat. Jeżeli młoda para postanowi urządzać przyjęcie dla ogromnej ilości gości, pierwszym wyzwaniem, z jakim będzie musiała się zmierzyć, jest zarezerwowanie najlepszej sali na przyjęcie weselne, w której goście spędzą ten wyjątkowy wieczór w najlepszych warunkach.

Sala na wesele – jakie okoliczności wypada uwzględnić?

Poszukując lokalu na wesele narzeczeni musi uwzględnić kilka bardzo ważnych czynników. Na początek musi ustalić ilość zaproszonych znajomych i krewnych, aby być pewnym, iż w zarezerwowanym domu weselnym bez problemu znajdzie się tyle przestrzeni dla wszystkich. Zaproszeni muszą mieć swoje miejsce ich przy stole, ale istotne jest także, aby mieli możliwość zatańczenia. Poza tym para młoda powinna sprawdzić w jakim dystansie od kościoła znajduje się sala weselna oraz czy przedostanie się do niej nie będzie uciążliwe. Jeśli na uroczystość zaproszeni są krewni i przyjaciele mieszkający w innym mieście, trzeba szukać sali weselnej, w okolicy której znajduje się rozbudowana sieć hoteli. Trzecim zagadnieniem jest samo zaplanowanie przyjęcia ślubnego, innymi słowy załatwienie oprawy muzycznej oraz obsługi kelnerskiej, przygotowanie menu i przystrojenie sali. Takie obowiązki mogą przerosnąć możliwości pary młodej, więc warto skorzystać z oferty domów weselnych, które świadczą asystę w obszarze całościowej organizacji zabawy weselnej.

A może pałac na przyjęcie weselne?

Młode pary z południa Polski, zwłaszcza z Krakowa i okolic, mogą zaplanować przyjęcie ślubne w szalenie malowniczym miejscu, jakim jest Pałac Radziwiłłów położony w Balicach. W jego salach biesiady ślubne odbywają się od setek lat, a każde z nich zyskuje niesamowitą oprawę. Pałac posiada cztery sale zdolne podjąć ponad setkę gości. Przyjęcie może zostać wyprawione także w ogrodzie przed Pałacem, a w takim przypadku uczestniczyć w nim będzie mogło bez mała ok. 350 zaproszonych. Plusem tego domu weselnego jest to, iż położony jest jedynie 12 km od Krakowa, który ma niezmiernie bogatą bazę noclegów. Dojazd orszaku ślubnego z kościoła do Pałacu nie trwa zwykle dłużej niż mniej więcej pół godziny.

Siedziba firmy:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]

Wyróżnione artykuły