Co powinieneś wiedzieć o projektach budowlanych?

Chcesz dowiedzieć się, kto sporządza projekty budowlane Kraków? Koniecznie skieruj się w to miejsce

Ciężko znaleźć istotniejszą rzecz niż wzniesienie mieszkania. Warto przy tym pamiętać, że nie będzie to łatwe zadanie, zaś szczególne trudności związane są z załatwieniem różnych oficjalnych spraw. W pierwszej kolejności powinniśmy otrzymać pozwolenie na budowę – a będzie zatwierdzone, jeżeli przedstawimy projekt budowlany. Dokument powinien zostać opracowany przez architekta, zaś jego treść określają właściwe ustawy. Co zatem powinno być w nim zawarte? Zachęcamy do przeczytania krótkiego poradnika.

Co powinno się znaleźć w projektach budowlanych?

Najistotniejszą częścią projektu budowlanego jest plan zagospodarowania działki. Plan powinien zostać sporządzony na specjalnej mapie podpisanej przez geodetę oraz zawierać rozkład starszych i planowanych obiektów oraz instalacji energetycznych i wodociągowych. W planie zagospodarowania muszą znaleźć się także dane o miejscu składowania śmieci, rozmieszczeniu roślin i ogrodzeniu. Projekty budowlane muszą też posiadać projekty budowanych domów, a nierzadko również oświadczenia podmiotów dostarczających media. W niektórych przypadkach konieczne będzie także załączenie rezultatów testów gleby.

Po co są projekty budowlane?

Jak już napisaliśmy, projekty budowlane będą niezbędne do tego, by otrzymać pozwolenie na budowę. Nie zapominajmy, iż każda budowa powinna przebiegać w myśl planu ustalonego w tym projekcie, a wszelkie niezgodności będą przyczyną jej niezatwierdzenia.

Siedziba firmy:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]

Wyróżnione artykuły