Balustrady ze stali nierdzewnej – idealne dla budynków użyteczności publicznej

Stal nierdzewna jest uniwersalnym materiałem, a to głównie dzięki jej cechom. Właściwy dobór składników stopu powoduje, iż wytworzone z niej akcesoria są odporne na rdzę, dlatego mogą być używane w styczności z kwasami, jak również przy złych warunkach atmosferycznych. W połączeniu z jej interesującym wyglądem czyni to ze stali nierdzewnej wspaniały materiał do wytwarzania detali wyposażenia wnętrz i przeróżnego typu balustrad i poręczy.

Balustrady ze stali nierdzewnej – znakomite w wilgotnym środowisku

Balustrady ze stali nierdzewnej cieszą się znaczną popularnością – zauważamy je zarówno na prywatnych posesjach, jak i budynkach użyteczności publicznej. Cechy tego surowca okazują się w szczególności istotne w przypadku balustrad zewnętrznych. Nie korodują one nawet w nadzwyczaj zawilgotniałym otoczeniu, więc nie wymagają intensywnej konserwacji i na długo zatrzymują swój ładny wygląd. To dlatego bardzo dobrze łączą się z nowoczesnym designem. Znakomicie prezentują się w towarzystwie przeszkleń, ozdobnego betonu oraz drewnianych elewacji.

Poręcze ze stali nierdzewnej – do basenów i saun

Stal nierdzewna to doskonały materiał do tworzenia poręczy stosowanych we wnętrzach nieruchomości – głównie tych urządzonych na nowoczesną, skandynawską modłę. Ci, którzy zdecydują się na poręcze ze stali nierdzewnej docenią też ich szybkie czyszczenie, które nie wymaga wykorzystania specjalistycznych preparatów oraz łatwość ich pielęgnacji. Odporność na korozję powoduje ponadto, że z takiej stali można produkować eleganckie i wytrzymałe uchwyty do łazienek oraz saun zaadaptowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych albo drabinki do basenów.

Wyróżnione artykuły