Audyt SEO wykryje szereg dysfunkcji witryny

Sprawdź, kto oferuje audyty stron internetowych

Audyt – jak wskazuje internetowe wydanie Słownika Języka Polskiego PWN – oznacza ewaluację firmy, spółki czy przedsiębiorstwa pod kątem różnych aspektów, np. finansowych i organizacyjnych, a także ocenę perspektyw przyszłego rozwoju. Co, biorąc powyższą definicję pod uwagę, oznacza więc audyt SEO? Jest to drobiazgowa analiza strony internetowej, sprawdzająca przeróżne jej aspekty, jak metadane, kod strony, strukturę nagłówków, prędkość ładowania się witryny i wiele mniej i bardziej ważnych elementów. Nie licząc samego wykazania uchybień oraz błędów, w dobrym audycie SEO powinny znaleźć się też zalecenia odnośnie rozwiązania wykrytych problemów.

Audyt SEO sprawdza stronę internetową pod względem zawartości strony, użyteczności, zgodności ze normami W3C, jak również prawidłowości kodu. Prócz tego sprawdzane jest również, czy witryna jest przyjazna dla wyszukiwarek. Podsumowując, audyt SEO zleca się agencji, aby odnalazła ona wszelkie błędy na stronie i – co kluczowe – zaleciła rozwiązania, które pozwolą je naprawić.

Sygnały, że trzeba zlecić audyt SEO

W internecie jest sporo stron i narzędzi, dzięki którym można natychmiast i za darmo wykonać audyt SEO witryny. Pozytywy takiego rozwiązania? Cena oraz szybkość. Wady? Długo by wymieniać. Okrojone dema bądź też darmowe narzędzia z niewielką liczbą funkcji, nie są doskonałe. Jeśli już odnotują pewne błędy na stronie, to prawdopodobnie nie wszystkie. Dużo pomyłek (między innymi w kodzie) zauważyć można tylko podczas analizy dokonanej przez człowieka, a nie algorytm.

Na audyt SEO wykonywany przez agencję oczekuje się na ogół od kilku dni do około miesiąca. Termin na przygotowanie raportu powinien zostać wyznaczony w umowie podpisanej z firmą, która podjęła się jego sporządzenia. Taki audyt pozwoli wykryć wszelkie najważniejsze błędy występujące na stronie. Jeśli strona była utworzona na platformie typu Magento czy Shoper albo na bezpłatnym szablonie, to elementów do naprawienia może być dużo. Jeśli strona powoli się ładuje i ma właściwie zerową widoczność na istotne dla klienta frazy, to także są to oznaki, iż zamówienie w zewnętrznej firmie SEO audytu będzie odpowiednim rozwiązaniem.

Audyt SEO – co ujawni, jeżeli będzie przeprowadzony dokładnie

Dobrze zrealizowany audyt SEO może ujawnić sporo wad witryny, m.in:

 • niska prędkość ładowania się witryny w wersji na urządzenia mobilne i na komputer,
 • błędy strony w wersji na komórki, np. nieprawidłowe wyświetlanie się jakiś elementów,
 • brak tłumaczeń wersji językowych strony,
 • nieprawidłowości w hierarchii nagłówków,
 • problemy z dostępnością strony dla botów wyszukiwarek,
 • przyczyny niskiej widoczności strony na słowa kluczowe,
 • brak czy też niekompletna wizytówka Google Moja Firma,
 • brak metadanych,
 • niska jakość treści na stronie,
 • poprawność kodu witryny,
 • faktyczna ilość zaindeksowanych podstron,
 • brak bądź niewłaściwa integracja z narzędziami Google (np. Google Analytics)

.

Siedziba firmy:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]

Wyróżnione artykuły