Wynajem szalunków – dla kogo jest to rozwiązanie?

Niepowtarzalna oferta wynajmu szalunków Kraków znajduje się na tej stronie

Szalowanie jest wymieniane wśród najczęściej stosowanych na budowach technologii. Na czym się opiera? Szalunek to pewnego typu forma, w którą wylewany jest cement – zazwyczaj przy wznoszeniu fundamentów. Szalunki zwykle wykonywane są z drewna, jednak spotyka się też wersje zrobione z metalu, a niekiedy nawet plastiku. Pozostałymi niezbędnymi częściami szalunków są dźwigary oraz podpory, bo te umożliwiają wypracowanie wymaganych efektów. Jednak z uwagi na spore koszty nie zawsze firmy remontowe posiadają własne szalunki. Gdy będą niezbędne, mogą wszak zwyczajnie je wynająć – zwłaszcza, że wynajem szalunków to dziś bardzo popularna usługa.

W jakich sytuacjach postawić na wynajem szalunków?

Kupno swoich szalunków będzie dobrym rozwiązaniem dla firm często otrzymujących zadanie budowy fundamentów, ponieważ jak przed momentem wspomnieliśmy, będą one w tym celu niezbędne. Jeśli z kolei wykonywanie fundamentów nie jest najważniejszą usługą naszej ekipy, dobrze rozważyć atuty, które oferuje nam wynajem szalunków. Czemu powinniśmy na niego postawić? Głównie ze względów finansowych – wypożyczenie szalunków kilka razy w sezonie będzie bardziej opłacalne niż ich kupno. Warto nadmienić również o wygodzie, ponieważ trzymanie sporadycznie wykorzystywanych szalunków może generować spore koszty.

Wynajem szalunków – jak wybrać?

Kiedy postawimy na wynajem szalunków, powinniśmy dokładnie zastanowić się nad tym, która firma nam je wypożyczy. Jak ją wybrać? Najlepiej zdecydować się na ofertę firmy doświadczonej w dostawach sklejki dla ekip budowlanych – dzięki temu zyskamy gwarancję tego, iż szalunki okażą się wytrzymałe oraz funkcjonalne. Bardzo ważna okaże się też obsługa korzystającego z usługi – w przypadku, gdy coraz bliższy jest czas rozpoczęcia prac nie możemy pozwolić sobie na spóźnienia. W razie wątpliwości dobrze z kolei wejść do sieci, by dowiedzieć się, co o ofercie danej firmy myślą wcześniejsi klienci.

Siedziba firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Wyróżnione artykuły