Wyjątkowe walory okien drewnianych

Tutaj kupisz okna drewniane Małopolska

Okna drewniane powszechnie wybierane bywają nie tylko z uwagi na wysokie walory estetyczne, lecz również na ich trwałość. Ten ekologiczny surowiec gwarantuje estetyczny wygląd, który zostaje zachowany przez bardzo długi okres. Jednakże nie tylko wygląd jest wielką zaletą tych okien. Jakie są pozostałe względy, dla których jest to dobry wybór, nawet w przypadku, gdy ich koszt jest nieco wyższy niż okien z PCV?

Okna drewniane – wyjątkowy charakter

Każdy entuzjasta drewnianych przedmiotów, szczególnie tych mających związek z aranżacją domu, wskazuje na niepowtarzalny klimat, jaki buduje drewno. Można również wybierać spośród wielu gatunków tego surowca, które mają przeróżny wygląd, kolory czy rozmaitą fakturę, co daje olbrzymie możliwości wyboru i można dzięki temu decydować się na różne warianty. Drewno jest też zdecydowanie przyjemne w odbiorze, wywołuje skojarzenia z przytulnym domem, jest więc świetnym materiałem do produkcji rozmaitych elementów dekoracyjnych.

Pozostałe ważne cechy okien drewnianych

Ten ekologiczny surowiec zapewnia różnorakie możliwości jeżeli chodzi o produkcję okien. Miewają one przeróżny wygląd i styl. Drewno można malować na dowolne kolory, a ponadto obrabiać, wykonując przepiękne wzory. Tylko drewno może być wykorzystywane do odnawiania zabytkowych budynków, znakomicie sprawdza się również w przypadku osób cierpiących na alergie. Nie wydziela żadnych toksycznych substancji, a wręcz dobroczynnie wpływa na zdrowie domowników, poprawiając klimat domu. Do tych zalet można jeszcze dopisać fakt, iż istnieje dużo skutecznych sposobów poprawiania żywotności drewnianych okien, a także fakt, iż materiał ten jest na wskroś ekologiczny, zarówno jeśli mówimy o jego pozyskiwaniu, jak i utylizacji, która jest bardzo łatwa i nie zagraża atmosferze. Wszystko to sprawia, że drewniane okna są bardziej godne polecenia aniżeli okna wytwarzane z plastiku czy PCV.

Siedziba firmy:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]

Wyróżnione artykuły