Piaskowiec elewacyjny to surowiec powszechnie używany w miejscach publicznych. Rozpowszechniony nie tylko jako element dekoracyjny w środku nieruchomości, ale również na fasadach. Przyjrzyjmy się więc co dokładnie przesądza o jego powszechnym wykorzystywaniu.
Piaskowiec elewacyjny – bogactwo struktur
Niesamowicie rozpowszechnionym materiałem stosowanym podczas budowy domów jednorodzinnych oraz ich fasad jest piaskowiec elewacyjny. Występuje w wielu odcieniach – od mlecznego, przez różowy aż po miedziany. Poszczególne odmiany piaskowca różnią się od siebie odcieniami, fakturą i typem – wyróżniamy płytki o równej powierzchni, nieregularne, połyskujące, o łupanych krawędziach. Niektóre rodzaje tego kamienia charakteryzują się wspaniałym połyskiem, dzięki wykorzystaniu domieszek kwarcytu. Dlatego piaskowiec świetnie sprawdza się w jako element ozdobny – w lokalach mieszkalnych, na tarasach i jako materiał okładzinowy. Stanowi świetny surowiec na tarasy, fontanny oraz wykończenie posesji.
Piaskowiec elewacyjny – odporny na czynniki atmosferyczne
Kluczową właściwością piaskowca jest jego ogromna odporność na szkodliwe warunki zewnętrzne. Płyty okładzinowe prezentują się świetnie przez nawet kilkadziesiąt lat. To kamień pochodzenia organicznego, który nie podda się działaniu mrozu, deszczu i będzie stanowić ogromny atut dla naszej posesji. Na rynku znajdziemy wiele typów płyt elewacyjnych z piaskowca – zarówno tych wydobywanych w kraju, jak i zagranicznych.