Szalunki – systemy do łatwego montażu i demontażu

Chcesz nabyć szalunki Kraków? Sprawdź sklep.abcszalunki.pl.

Deskowanie, czyli tzw. szalunki, to krótkotrwałe konstrukcje pozwalające na stawianie ścian budynków. Z reguły stosuje się je w przypadku wylewania ścian z betonu – wtedy są one konieczne do tego, żeby stosownie je ukształtować i nie dopuścić do rozlewania się mieszanki. Ponadto szalunki wykorzystuje się także podczas wznoszenia obiektów murowanych, gdzie ich zastosowanie pozwala na wykonanie otworów na drzwi, bramy oraz okna. W tym wpisie wytłumaczymy, z czego wykonane są obecnie szalunki i gdzie mogą nabyć je inwestorzy.

Z jakich materiałów wytworzone są szalunki?

Klasycznym typem szalunków jest konstrukcja utworzona z drewnianych desek czy też mocnych sklejek połączonych ze sobą za pomocą gwoździ, która po rozebraniu może zostać wykorzystywana powtórnie. Demontaż takich szalunków jest jednak kłopotliwy – większość inwestorów oraz wykonawców wybiera więc użycie szalunków wielokrotnego wykorzystania – struktur przeznaczonych do szybkiego i nieskomplikowanego rozkładania oraz składania. Tego typu szalunki mogą być wyprodukowane z metalu, drewna bądź sklejki, jak również łączyć w sobie dwa a nawet trzy surowce. Zwykle jednak wykorzystuje się sklejkę – przeważnie z takich rodzajów drewna jak brzoza czyi topola, a konstrukcję scalają łączniki, belki, głowice ze stalowe bądź aluminiowe i narożniki.

Wypożyczenie szalunków – kiedy warto?

Przedsiębiorstwa na co dzień zajmujące się pracami murarskimi dysponują swoimi szalunkami. Inaczej jest natomiast w przypadku ekip, które oferują inne usługi czy inwestorów, którzy planują planujących postawić pojedynczy obiekt. Kupno wszelkich elementów koniecznych do skonstruowania szalunku byłoby całkowicie nierentowne . Znacznie mądrzejszym rozwiązaniem będzie wypożyczenie szalunków.

Siedziba firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Wyróżnione artykuły