Profesjonalna izolacja przeciwwilgociowa fundamentów

Fundamenty to podstawa każdej nieruchomości. Już podczas projektowania budynku musimy zatroszczyć się o to, aby konstrukcja była solidna. Służy do tego izolacja przeciwwilgociowa fundamentów. Zobaczmy więc dlaczego warto ją zastosować.

Izolacja przeciwwilgociowa fundamentów – chroni przed wodą naporową

Warunki zewnętrzne mają ogromny wpływ na konstrukcję budynku. Niekorzystne skutki ma zwłaszcza oddziaływanie wilgoci, co może być przyczyną szybkiej utraty ciepła. Mokre fundamenty powodują, że spada poziom izolacji termicznej, a tym samym podnoszą się koszty ogrzewania. Izolacja przeciwwilgociowa fundamentów stanowi najpopularniejszą formą hydroizolacji, która pomaga dom przed niszczącym działaniem wód gruntowych oraz pojawieniem się grzybów i pleśni. Stosuje się ją tak w budynkach użytkowych, jak i produkcyjnych. Fundamenty chroni się za pomocą różnych rodzajów izolacji. Ciężką izolację wykorzystuje się na bardzo wilgotnych terenach, czyli tam, gdzie woda zalega w pobliżu fundamentów. Natomiast o wiele częściej używana jest lekka izolacja, która pomoże zabezpieczyć fundamenty przed naturalną wilgocią.

Izolacja przeciwwilgociowa fundamentów – masy asfaltowe i emulsje silikonowe

Podstawę budynku można izolować na zewnątrz oraz od wewnątrz. Służą do tego przeróżne materiały budowlane, takie jak papy, folie kubełkowe, zaprawy asfaltowo-żywiczne czy emulsje silikonowe. Należy podkreślić, że skuteczna izolacja przeciwwilgociowa fundamentów opiera się na wykonaniu odrębnych planów dla trudno dostępnych punktów takich jak narożniki, załomy i brzegi ścian. Dlatego prace najlepiej powierzyć firmom posiadającym duże doświadczenie w tym zakresie – tylko wtedy będziemy pewni, że nasz dom jest stosownie chroniony przed działaniem wody.

Wyróżnione artykuły