Podpory szalunkowe – co warto o nich wiedzieć?

Dowiedz się więcej o podporach Peri na https://sklep.abcszalunki.pl/18-podpory-stropowe

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niemożliwe. Jak się je stosuje? Kiedy warto wynająć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – rodzaje i jej funkcja

Wśród szalunków odróżniamy podpory stropowe oraz deskowania do wykopów i ścienne. Ten pierwszy wariant stosowany jest do podpierania stropów – dzięki temu tymczasowemu modułowi konstrukcyjnemu można pokryć strop betonem i odpowiednie jego uformowanie. Znaczącą rolę pełnią także drewniane dźwigary i stoliki szalunkowe – niezbędne w czasie prowadzania prac budowlanych. Podpory szalunkowe wytwarzane są ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję ustawiania wysokości, co pozwala korzystać z nich w różnych sytuacjach. Standardowo w sprzedaży można dostać podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów lub od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe cechują się ogromną wytrzymałością, są również proste w montażu, a możliwości użycia ich w budownictwie są ogromne. Wśród czołowych producentów warto wymienić szalunki Altrad, podpory Peri, a także części wykonywane przez firmy Hunnebeck, Pionart czy Olan. Na specjalną uwagę zasługują podpory Peri wyróżniające się znakomitą jakością, nowatorskimi rozwiązaniami oraz przemyślaną strukturą. Podpory stropowe Peri są dostosowane do wykorzystywania nawet w niekorzystnych warunkach. W dzisiejszych czasach wiele firm budowlanych decyduje się na wynajem szalunków – atrakcyjne ceny sprawiają, że usługi te zyskują na popularności. Dzięki wynajęciu podpór stropowych można też oszczędzić czas.

Siedziba firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Wyróżnione artykuły