Okna drewniane – z jakich gatunków?

Na https://www.oknostol.com.pl/okna/okna-drewniane/ uzyskasz więcej informacji o okna drewniane producent

Okna drewniane przez wieki były najchętniej wykorzystywanym rodzajem okien. Później zostały wyparte przez te wykonane z plastiku, ale po latach znów doceniamy ich zalety. Dobrze zamontowane oraz konserwowane okna drewniane mogą bowiem posłużyć znacznie więcej lat niż okna plastikowe, przy czym ich zakup kosztować będzie porównywalną kwotę. Poza tym w niektórych przypadkach ich wykorzystanie okaże się niezbędne – niekiedy po prostu nie sposób postawić na jeden z nowszych modeli. W jakich przypadkach więc powinniśmy ich użyć? Z czego są wykonywane?

Z czego wykonuje się okna drewniane

Okna drewniane wytwarzane są tylko z wybranych gatunków drewna. Dziś zazwyczaj wykorzystuje się sosnę, jesion, a także dąb. Z uwagi na wytrzymałość na wodę i słońce, wytwórcy okien nierzadko wykorzystują drewno egzotyczne – meranti, mahoń czy teak. Te drugie są trochę droższe, jednak powinniśmy zdać sobie sprawę, że wymagają rzadszych napraw i łatwiej radzą sobie w ekstremalnych warunkach. Dla większości osób ich mocną stroną będzie także fakt, że często wyglądają ciekawiej niż te wyprodukowane z europejskich rodzajów drewna.

Zastosowanie okien drewnianych

Okna drewniane mogą być wykorzystywane jako zamienniki wyrobów plastikowych – są od nich tańsze, a sprawdzą doskonale. Okna drewniane, a przede wszystkim skrzynkowe, bywają również wykorzystywane do rekonstrukcji wiekowych posesji. Wykorzystanie pozostałych surowców może bowiem prowadzić do trudności w kontaktach z urzędem ochrony zabytków – kończącymi się nawet wysokimi grzywnami.

Siedziba firmy:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]

Wyróżnione artykuły