Kilka słów o budowie domów z bali

Budowa domów z bali - usługa na miarę waszych potrzeb

Domy wznoszone w technologii zrębowej, czyli tak zwane domy z bali, cieszą się zwiększającą się popularnością. Są budowane naprawdę często i stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych domów murowanych. Domy tego typu wznosi się z wykonanych z drewna bali, które rozmieszczane są w bardzo charakterystyczny sposób. To znana od pokoleń metoda budowania domów, którą doceniliśmy powtórnie.

Budowa domów z bali: jakie są cechy charakterystyczne takich domów?

Powiększająca się nieustannie popularność takich domów nie wzięła się znikąd. Przede wszystkim domy wznoszone w takiej technologii prezentują się nadzwyczaj ładnie. Do tego wewnątrz takich domów panuje wyjątkowa atmosfera, za sprawą której mieszka się w nich wspaniale. Drewno to w pełni naturalny izolator termiczny. Oznacza to, że domy w technologii zrębowej nie wymagają wykonywania czasochłonnego i naprawdę drogiego ocieplenia. Są dużo cieplejsze niż domy murowane, które zazwyczaj generują duże straty ciepła. Jeżeli tylko domy z bali będą prawidłowo utrzymywane, przetrwają w świetnym stanie bardzo długo. Koszt ich budowy naprawdę nie jest za wysoki, na skutek czego również pod tym względem konkurują one z innymi technologiami. Domy z bali najczęściej zobaczyć można na terenach leżących w górach i na Suwalszczyźnie. Nie oznacza to jednak, że nie są na ten moment popularne także w innych rejonach naszego kraju. Bale są odpowiednio przygotowywane, co czyni je odpornymi na działanie wilgoci i innych czynników atmosferycznych. To właśnie dlatego domy z bali mogą być wznoszone we wszystkich rejonach kraju.

Budowa domów z bali: pomoc fachowca jest konieczna

Decydując się na dom z bali, trzeba zadbać, by zarówno wykonanie projektu, jak i prowadzenie prac budowlanych powierzyć profesjonalistom, którzy specjalizują się w takim typie budownictwa. Tylko wówczas można być pewnym, że dom będzie zaprojektowany i wybudowany właściwie, a podczas użytkowania nie wyjdą na jaw niepożądane niespodzianki.

Siedziba firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]

Wyróżnione artykuły