Czym są szalunki i do czego służą

Jeśli chcesz nabyć szalunki Kraków, koniecznie odwiedź tę stronę

Szalunki to to forma mająca charakter tymczasowy, którą w przeważającej liczbie przypadków wykonuje się z desek. Może ona być zrobiona też z drewnianych płyt, które wyprodukowano z drewna cechującego się gorszą jakością. Nie brak jest firm, które decydują się na zrobienie szalunku z elementów , które są metalowe, ale tego typu działanie nie jest zbyt częste. Deskowanie – bo dokładnie tak w inny sposób nazywa się szalunki – powoduje, że mieszanka, która jest wylewana, zyskuje oczekiwaną formę. Szalunki wyjmuje się po zastygnięciu mieszanki. Z pomocą szalunków można także skutecznie podtrzymać zbrojenie, które będzie utrzymane do czasu, gdy wylana mieszanka odpowiednio zastygnie.

Szalunki – jak się je robi?

Wszystkie konstrukcje z użyciem betonu robi się na budowie w specjalnych formach, czyli właśnie szalunkach. W początkowym etapie prac konieczne jest wykonanie szalunku, który potem zostaje zalany solidnie dobranym betonem. W niektórych przypadkach niezbędne jest użycie zbrojenia. Wykonuje się je przed wylaniem betonowej mieszanki. Szalunki wyjmuje się dopiero wtedy, kiedy mieszanka solidnie zwiąże. Zazwyczaj niezbędne jest do tego od mniej więcej dwóch do nawet czterech tygodni. Szalunki robione są na przykład w przypadku fundamentów, wykonanych z betonu cokołów ogrodzeń oraz stropów żelbetowych. Cechują się jak widać bardzo dużym zastosowaniem, a budowa bez ich użycia nie posuwałaby się tak szybko.

Szalunki – jakie moduły konieczne są do zrobienia szalowania?

Do przeprowadzenia szalowania niezbędna jest sklejka szalunkowa. Potrzebne są także profesjonalne podpory i dźwigary. Nieraz zdarza się, że niewielkie przedsiębiorstwa budowlane nie dysponują własnym systemem szalunkowym. W takim wypadku wyjściem jest skorzystanie z pożyczonego sprzętu, który mają w swojej ofercie firmy , które specjalizują się w dostarczaniu ekipom budowlanym dźwigarów, mocowań, a także sklejki.

Siedziba firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Wyróżnione artykuły