Czy warto posiadać baseny kąpielowe?

Tutaj zamówisz baseny kąpielowe

Basen kąpielowy prawie zawsze kojarzy się z luksusem, lecz jest to też ogromna przyjemność, sposób na uprawianie sportu bądź odpoczynek. Na basen więc na pewno warto się zdecydować, pamiętając jednak, by stawiać wyłącznie na najlepsze rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane i konserwowane przez profesjonalną firmę to gwarancja ich funkcjonalności oraz solidności.

Jakie baseny kąpielowe są dostępne na rynku?

Baseny dzielą się na baseny profesjonalne, na przykład dla ośrodków spa albo pływalni, a także baseny prywatne – przydomowe, ogrodowe czy wewnętrzne. Podział na baseny zewnętrzne i wewnętrzne to następne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych potrzebne jest zbudowanie hali basenowej, która musi spełniać pewne warunki, na przykład dotyczące wilgotności powietrza czy odporności materiałów budowlanych na chemię basenową. Wybór profesjonalistów jest zatem niezbędny do jego budowy.
Poza tym do wyboru jest olbrzymia ilość typów basenów. Można zdecydować się na różne kształty: baseny prostokątne, płytkie brodziki, okrągłe czy ósemkowe czy długie baseny typu fast lane, doskonałe dla pasjonatów pływania i zwolenników dbania o formę. Dostępne są też baseny o rozmaitych konstrukcjach, na przykład takie, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię bądź też o obniżonym poziomie wody, co prezentuje się niezwykle atrakcyjnie.

Dodatkowe akcesoria do basenów kąpielowych

Chcąc zmniejszyć wydatki, przy projektowaniu i budowaniu basenu można wybrać podstawowe rozwiązania, ale nie zawsze dodatkowe akcesoria generują wielkie wydatki. Wspaniale prezentuje się na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, przez co upiększa także halę basenową bądź ogród. Godnym polecenia wyborem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który wydłuża sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a ponadto zapewnia dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo dzieci i zwierząt domowych. Jeżeli basen ma być wykorzystywany głównie do wypoczynku, warto wybrać specjalne schody. Tego typu dodatków jest jednak znacznie więcej – jedne zwiększają walory funkcjonalne basenu, inne natomiast dodają mu luksusowego charakteru.

Siedziba firmy:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]

Wyróżnione artykuły