Co warto wiedzieć o oknach skrzynkowych?

Zamów okna drewniane skrzynkowe na www.oknostol.com.pl/okna/okna-skrzynkowe/.

Okna skrzynkowe utożsamiamy w szczególności z wiekowymi budynkami. Często spotkać je możemy w starych kamienicach, starych domkach oraz pałacach. Obecnie są one produkowane przede wszystkim z przeznaczeniem do montażu w tego typu, bo użycie tego typu okien oczekiwane jest przez konserwatora. Warto przy okazji zaznaczyć, iż z uwagi na ich walory wizualne coraz chętniej zakładane są także w nowszych obiektach. Szczególnie, że dzisiejsze modele są tak samo funkcjonalne, co okna wykonane starymi technikami. Jak więc prezentują się okna skrzynkowe? Z czego są produkowane?

Konstrukcja okien skrzynkowych

Określenie okien skrzynkowych nawiązuje do ich budowy. Składają się z dwóch skrzydeł, między którymi znajduje się powietrze. Jest to swego rodzaju izolator, który zabezpiecza pomieszczenie przed zimnem. Okna skrzynkowe w zabytkowych obiektach nierzadko dzielone są na czworo części – dwa u góry, skrzydła o mniejszej powierzchni są zamykane osobno i kiedyś były używane do wietrzenia wnętrz. Taka budowa szczególnie dobrze sprawdzi się w obiektach zbudowanych przed laty – między innymi chatach drewnianych.

Okna skrzynkowe – materiały

Okna skrzynkowe, podobnie jak pozostałe typy, powinny być wykonane z właściwego materiału. Dotychczas najchętniej wybierano sosnę i dąb, ale ostatnimi czasy ich producenci wykorzystują także drewno egzotyczne. Drewna takie jak np. meranti okazują się wszak dużo bardziej wytrzymałe na wpływ wody, powietrza oraz skrajnych temperatur.

Siedziba firmy:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]

Wyróżnione artykuły