Budowa domów szkieletowych – technologia i stosowane materiały

budowa domów drewnianych, budowa domów szkieletowych

W ostatnim czasie mnóstwo osób stawia na budowę własnego domu. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu nie mieliśmy ogromnego wyboru, jeżeli chodzi o stosowane technologie. Dzisiaj sytuacja prezentuje się całkiem inaczej. Na zwrócenie uwagi zasługują bez wątpienia domy szkieletowe, które cieszą się rosnącą popularnością.

Budowa domów szkieletowych – cechy charakterystyczne takich budynków?

Domy szkieletowe cechują się przede wszystkim wykonanym z drewna szkieletem. We wnętrzu wypełnia się go izolacją termiczną, a od zewnątrz obija się go natomiast elementem stężającym. W tym przypadku bardzo często stosowane są płyty drewnopochodne czy popularna sklejka. Taki typ wykonania zapewnia szerokie możliwości, jeżeli chodzi o użycie materiałów izolacyjnychoraz tych, przy pomocy których wykończona może zostać elewacja budynku. Z powodzeniem postawić można na tynk strukturalny, deski, a także cegłę klinkierową, która obecnie jest bardzo modna, a tym samym cieszy się ogromną popularnością. Konstrukcja nośna domów szkieletowych zrobiona jest ze słupów, które odgrywają rolę pionowych elementów ścian. Elementy horyzontalne to oczep z podwaliną. Tak wykonana konstrukcja często określana jest mianem ramowej. Do wzniesienia domów tego typu stosuje się dzisiaj drewno iglaste, które suszone jest komorowo. Bardzo ważny jest poziom jego wilgotności, który nie może przekroczyć 18 procent. W następnej kolejności drewno jest strugane a jego krawędzie są fazowane. Budowa domów tego rodzaju przebiega naprawdę szybko, co jest ogromną zaletą tego rodzaju budownictwa.

Budowa domów szkieletowych – konieczna jest pomoc specjalisty

Budowa domów szkieletowych nakłada konieczność znajomości konstrukcji szkieletowej. Z tego powodu zarówno wykonanie projektu, jak i sama budowa to działania, które powinny być wykonane przed fachowców. Tylko wtedy można być pewnym, że na żadnym z etapów nie zostaną popełnione istotne błędy, które mogą odbić się niekorzystnie na wytrzymałości domu. Na szczęście dzisiaj znalezienie takich specjalistów nie jest trudne.

Siedziba firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]

Wyróżnione artykuły