Na co zwrócić uwagę przy montaży paneli podłogowych?

Dowiedz się, gdzie zamówić podłogi drewniane dębowe, wejdź na www.balticwood.pl.

Panele podłogowe wyglądają równie dobrze, co drewniane podłogi, a są od nich dużo tańsze. Atrakcyjne ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – można je zamontować w dosłownie kilka chwil, a wszyscy uporamy się z tym bez korzystania z usług profesjonalistów. W jaki sposób więc zamontować panele podłogowe?

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe należy układać na niezbyt wilgotnym podłożu – poziom wilgoci nie może przekroczyć 3%. Nie wolno zapominać również o właściwej izolacji – najlepiej sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o gramaturze przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra i wełna mineralna. Pod żadnym pozorem nie układaj paneli kupionych kilka godzin wcześniej – najlepiej zrobisz, czekając czterdzieści osiem godzin – dzięki temu wszystkie wyschną. Wszystko gotowe?

Najważniejsze reguły układania paneli podłogowych

Na początek najważniejsza rada – panele podłogowe najlepiej montować startując z kąta pomieszczenia. Przed pracą, dokładnie sprawdź każdy z nich i znajdź ewentualne wady fabryczne, bowiem potem sprzedawca może nie przyjąć reklamacji. Pamiętaj o temperaturze podłoża – absolutnie minimum wynosi 15 stopni Celsjusza. Montuj je prostopadle do źródła światła, a w niezbyt szerokich pomieszczeniach – w ten sposób, by dłuższy bok biegł równolegle do dłuższej ściany. Ze spięciem paneli, dzięki prostemu mechanizmowi montażowemu, nie będziesz miał żadnych trudności.

Pamiętaj o odstępach przy ścianach

Tak, jak wszystkie wyroby drewnopochodne, panele podłogowe są wrażliwe na skoki temperatury w pokoju. Należy zatem zostawić dylatacje o rozmiarze przynajmniej dziesięciu milimetrów – do ich zakrycia mogą posłużyć listwy podłogowe.

Siedziba firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]

Wyróżnione artykuły