Fotel dla gracza – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Kartkując katalogi salonów meblowych coraz częściej widzimy w ich ofercie działy prezentujące fotele komputerowe dla graczy. Wielu klientów zwykle nie dostrzega różnic pomiędzy fotelami do grania a fotelami biurowymi, jednak zapaleni gamerzy mają świadomość, że dobrze dobrany fotel gamingowy jest niezastąpiony, ponieważ dostrzegalnie podnosi komfort rozgrywki.

Na co wobec tego zwrócić uwagę wybierając fotel dla gracza?

W ciągu ostatnich 30 lat gry komputerowe zyskały niesamowitą popularność i błyskawicznie przeszły z salonów gier do domów graczy. Zaistniał także e-sport i coraz większa ilość osób nie tylko po prostu włącza gry dla zabawy, lecz wręcz przesiaduje przed ekranem komputera kilkadziesiąt godzin tygodniowo przygotowując się do nadchodzących turniejów. Dlatego niezbędne im są profesjonalnie zaprojektowane krzesła gamingowe, których kluczową funkcją jest zapewnienie graczom pewnego podparcia przy równoczesnym zachowaniu jak największego komfortu w trakcie kilkugodzinnych rozgrywek. Co zatem wziąć pod uwagę wybierając fotel do grania? Przede wszystkim sprawdź, w jakim zakresie pozwala on na dostosowanie poszczególnych elementów wpływających na jego wygodę, takich jak wysokość zagłówka, siedzenia i podłokietników, rozłożenie poduszek na wysokości lędźwi i łopatek oraz kąt maksymalnego i minimalnego odchylenia oparcia. Kluczowe są również tworzywa z jakich wykonany został taki fotel – musi być wytrzymały nawet na ogromne obciążenia, stabilmny, a na obszarach stykających się bezpośrednio ze skórą gracza (np. na zagłówkach) musi być pokryty materiałem, który nie spowoduje zaczerwienienia ani uszkodzenia skóry.

Fotele dla graczy – skąd biorą się różnice cen?

Koszt krzesła dla gracza jest wysoki – cena najtańszych produktów tego typu oscyluje na poziomie 350 zł, z kolei w przypadku modeli od renomowanych marek może znacznie przekroczyć 1000 zł. Z czego bierze się takie spektrum cen? Najtańsze modele foteli gamingowych są wytworzone z materiałów gorszej jakości i z reguły posiadają nieznaczną możliwość regulacji, jednak bez trudu spełnią wymagania graczy, którzy spędzają przed komputerem maksymalnie kilkanaście godzin tygodniowo. Fotele zaprojektowane dla profesjonalnych graczy mają większy zakres regulacji istotnych podzespołów, są często powleczone bardzo wytrzymałą prawdziwą skórą, są w stanie wytrzymać wysokie obciążenie (nawet do 200 kg!), jak również mają takie udogodnienia, jak kieszonki na drobiazgi, podnóżki lub zaczepy na słuchawki.

Wyróżnione artykuły