Dom bez dymu, wirusów i kurzu – o oczyszczaczu powietrza

Społeczeństwo pomału zdaje sobie sprawę z tego, jakże ważne dla zdrowia i samopoczucia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z powietrzem wprowadzamy do organizmu wszelkiego typu zanieczyszczenia i alergeny: pyłki kwiatów, dym tytoniowy, spaliny samochodów, kurz czy bakterie i wirusy. Jak więc wykonać oczyszczanie powietrza w miejscu pracy czy mieszkaniu?

Oczyszczacz powietrza – co usunie?

W dzisiejszych czasach najodpowiedniejszym rozwiązaniem jest kupienie do domu oczyszczacza powietrza. Takie urządzenie upora się zarówno z z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi, jak i pyłami. Skuteczność oczyszczaczy powietrza oblicza się określając najmniejszą wielkość cząstki zanieczyszczenia, która będzie wyłapana w ich filtrze. Oczyszczacze o dużej wydajności, wyposażone w tzw. filtry HEPA, wychwytują praktycznie 100% zanieczyszczeń o rozmiarze 0,3 mikrona. Niemniej jednak oczyszczanie powietrza ze stosownym urządzeniem może być znacznie skuteczniejsze.

Airdog a pozostałe oczyszczacze powietrza

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog korzystają z opatentowanej technologii Ionic Wind Technology, która gwarantuje najwyższy stopień filtracji. Wyłapują one nawet cząsteczki o rozmiarze 0,0145 mikronów, co eliminuje dym tytoniowy, sadzę czy pyły zawieszone PM10 i PM2.5. Model Airdog X5 efektywnie i błyskawicznie usuwa także wirusa grypy, co potwierdziły przeprowadzone badania. Zaletą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, przyczyniająca się do redukcji kosztów eksploatacji. Nie ma konieczności cyklicznej wymiany jednorazowych, papierowych filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można opłukać, natomiast jonizator plazmowy po prostu przetrzeć suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, energooszczędne i łatwe w użyciu.

Wyróżnione artykuły