Kompendium atrakcji turystycznych w Małopolsce – wszystko na jednym portalu

Wejdź na visitmalopolska.pl, żeby dowiedzieć się więcej o pięknych miejscach w Małopolsce.

Mimo, że Małopolska to jedno z najmniejszych polskich województw, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu dużo, dlatego często ciężko znaleźć coś dla siebie w gąszczu wiadomości o najciekawszych atrakcjach i planowanych wydarzeniach kulturalnych bądź sportowych w Małopolsce.

Serwis dla zainteresowanych atrakcjami turystycznymi w Małopolsce – przydatne informacje oraz wirtualne spacery

Żeby zaprezentować zainteresowanym ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, stworzono witryna visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o najpiękniejszych miejscach oraz zabytkach Małopolski, jak też o wystawach i wydarzeniach folklorystycznych, sportowych czy kulturalnych organizowanych na jego terenie. Witryna prowadzona w ramach projektu MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się w witrynie? Turyści organizujący przyjazd do Małopolski o razu na głównej stronie dostrzegą mapkę, na której w mgnieniu oka wyszukają Centra Informacji Turystycznej, schroniska młodzieżowe, hotele i pensjonaty, jak również zabytki i galerie położone w miastach Małopolski. Strona ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski również pod kątem logistycznym, oferując informacje zarówno o lotniskach i dworcach kolejowych, jak i o wypożyczalniach aut i parkingach. Natomiast dla osób, które z rozmaitych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, portal przygotował kilka wirtualnych spacerów pokazujące między innymi atrakcje narciarskie, urok lokalnego folkloru oraz zamek na Wawelu.

Wykaz konsulatów i przydatne rozmówki – niezbędne informacje dla przyjezdnych z zagranicy

Witryna visitmalopolska.pl nie zapomina także o turystach z zagranicy, którzy ochoczo zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz pozostałych ciekawych miejscowości. Ciekawostki dodawane na portalu dostępne są zatem w języku angielskim, ale prócz tego w m.in w języku rosyjskim, słowackim i niemieckim, francuskim. Niezmiernie wartościowy dla cudzoziemców może być też dział Rozmówki, gdzie poznają ważne słowa i zwroty, które pomogą im porozumieć się z Polakami w różnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w czasie wizyty w Polsce. Zagraniczni turyści znajdą tu spis ambasad i konsulatów zlokalizowanych na obszarze województwa małopolskiego.

Siedziba firmy:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego

Wyróżnione artykuły