Co warto wiedzieć o skiturach?

Skitury - ta niebywała oferta Cię zadowoli.

Większa część osób wyjeżdżających w góry zimą, jedzie tam zazwyczaj jedynie po to, żeby oddać się białemu szaleństwu na nartach bądź na snowboardzie. Niemniej jednak nie jest to jedyny rodzaj aktywnego wypoczynku, który można uprawiać w zimowe dni w górach. Ci, którzy chcieliby sprawdzić, czy podołają bardziej wyczerpującemu fizycznemu wyzwaniu, powinni choć raz w życiu zapisać się na wyprawy na rakietach czy też skitury.

Trudne, lecz przynoszące wiele satysfakcji skitury

Od kilkunastu lat turystyka narciarska przeżywa swoisty rozkwit. Coraz więcej turystów nie oczekuje już zwyczajnego wypoczynku w górskiej chacie i przelotnego zjazdu z popularnych stoków. Ci, którzy pragną poznać góry lepiej, postanawiają zaznawać ich czaru w trakcie stosunkowo intensywnych, ale niezwykle satysfakcjonujących skitur. Terenowa jazda na nartach jest jednak rekomendowana tylko dla doświadczonych w górach narciarzy, którzy opanowali bardzo dobrze technikę jazdy i którzy wiedzą też jak posługiwać się czekanem oraz rakami. Dlaczego? Poruszanie się daleko od dostosowanych dla turystów stoków, jest zwyczajnie o wiele trudniejsze. Potrzeba do tego także lekkich nart i butów.

Nie masz pewności, czy poradzisz sobie na skiturach? Zapytaj o to organizatora!

Skitury odbywają się w wielu pasmach górskich. W Europie bardzo popularnymi destynacjami wśród pasjonatów skitur są zdecydowanie włoskie Alpy i bułgarskie Pirin oraz Riła, gdzie bez problemu dadzą sobie radę także skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. Polscy turyści nie są jednak ograniczeni jedynie do skitur organizowanych w granicach naszego kontynentu – na nartach można przebyć łańcuch górski afrykańskiego Atlasu Wysokiego– panują tam doskonałe warunki do wypraw tego typu. W czasie takiej skitury główną atrakcją jest sposobność zdobycia szczytu Jabal Toubkal leżącego na wysokości 4167 m nad poziomem morza. Osoby zastanawiające się nad uczestnictwem w tego typu przygodzie w górach, które nie są pewne, która wyprawa okaże się adekwatna do wykazywanych przez nie umiejętności narciarskich, mogą zwrócić się o poradę organizatorów skitur i ich instruktorów.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Wyróżnione artykuły