Zastosowanie środków do dezynfekcji powierzchni

Jeśli szukasz środków odkażające, koniecznie wejdź na https://verdeavis.pl/chemia-profesjonalna/dezynfekcja-powierzchni.html

Profesjonalne środki antyseptyczne pozwalają utrzymać czystość rozmaitych powierzchni. W jaki sposób działają i gdzie są stosowane? Dlaczego należy się w nie wyposażyć?

Środki odkażające – działanie i ich zawartość

Spotykane na rynku środki dezynfekujące mają na celu odkażanie oraz mycie powierzchni i narzędzi. Dzięki nim możliwa jest likwidacja niebezpiecznych czynników mogących mieć negatywne oddziaływanie na organizm człowieka i przenosić zakażenia krzyżowe. Profesjonalne środki są uzupełnione o składniki eliminujące bakterie oraz inne drobnoustroje. W składzie środków odkażających z reguły znajdziemy chlor, alkohol, czterorzędowe związki amonowe, aldehydy, nadtlenek wodoru, kwas nadoctowy, poliaminy, jak również dużo innych komponentów. Do najczęściej używanych środków należą oleje (np. do przyrządów chirurgicznych), chusteczki do dezynfekcji, płyny w sprayu oraz żele.

Zastosowanie środków do dezynfekcji powierzchni

Środki odkażające wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie konieczne jest utrzymanie sterylnej czystości – w placówkach medycznych, gastronomicznych, w kuchniach, na stołówkach czy laboratoriach. Środki do dezynfekcji powierzchni używane są do odkażania blatów, urządzeń sanitarnych, podłóg, toalet, znajdują także zastosowanie przy czyszczeniu krajalnic, sztućców, maszynek do mięsa, blenderów oraz innych maszyn czy przedmiotów. Istotne jest dopasowanie właściwego preparatu dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty mogą działać zbyt intensywnie i są w stanie zniszczyć czyszczony materiał. Powinno się zachować ostrożność przede wszystkim w przypadku nawierzchni ceramicznych – umywalek, muszli klozetowych czy pisuarów.

Siedziba firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

Wyróżnione artykuły