W jakich wnętrzach sprawdzą się rolety okienne dzień i noc?

Jednym z uwielbianych rodzajów rolet jest model dzień i noc. Roleta dzień noc to idealna opcja do wnętrza dla osób, które pragną mieć kontrolę nad ilością światła wpadającego do pomieszczenia. Jest to też fantastyczny sposób na zaaranżowanie pokoju, który zapewni nam odrobinę prywatności – do sypialni, gabinetu lub pokoju dziecka, ale nie skutkujące całkowitym zaciemnieniem. Najpopularniejszym rodzajem rolet dzień noc jest zebra. Produkt dostępny jest w wielu rozmiarach (mini, standardowym oraz na wymiar) oraz różnych wersjach kolorystycznych.

Rolety dzień noc w salonie i pokoju dziecka

Popularna roleta dzień noc zebra to model wykonany z pasków o różnych kolorach. Trójkolorowy materiał lub rolety w pasy o tej samej barwie, a różnych odcieniach, to następny pomysł na zaaranżowanie i ożywienie każdego wnętrza.
Z jakim pokojem będą współgrać rolety dzień noc? Możliwości są wręcz nieograniczone. Odpowiednio dobrana barwa ożywi lub stonuje atmosferę pokoju. Mini roleta dzień noc gwarantuje średni poziom zaciemnienia, więc dobrym pomysłem jest zamontowanie jej w salonie i innych pomieszczeniach, w których nie życzymy sobie nadmiaru promieni słonecznych, ale nie potrzebujemy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być również pokój dziecka lub łazienka.

Rolety dzień i noc – dalsze przykłady zastosowania

Oprócz wymienionych już wcześniej pomieszczeń, w których nadmiar światła może zakłócić drzemkę lub odpoczynek, istnieje jeszcze kilka pomysłów na zastosowanie rolet dzień noc. Jakich? W pokoju, gdzie przeszklona jest duża powierzchnia. Masz taki salon? Postaw na roletę dzień i noc, która pomoże Ci w regulacja natężenia światła lub zaciemnienia, przykładowo, w trakcie wieczornych seansów z rodziną.
Rolety dzień noc wkomponują się także w każde współczesne wnętrze, w którym nie sprawdzą się klasyczne zasłony i firanki. Rolety w pasy – poza umożliwieniem zaciemnienia – pełnią również rolę dekoracyjną. Bogata kolorystyka i współczesne wzornictwo sprawiają, że wnętrze może nabrać nowatorskiego bądź minimalistycznego charakteru. Reasumując: skorzystaj z rolet dzień i noc, jeśli pragniesz osiągnąć efekt zaciemnienia, ale nie stuprocentowego.

Wyróżnione artykuły