Urządzenia do oczyszczania powietrza – nie tylko dla astmatyków

Kwestia marnej jakości powietrza dręczy nawet rezydentów niedużych polskich miasteczek. Powietrze w Polsce jest jednym z najmocniej zanieczyszczonych ze wszystkich państw tej części. Funkcjonujący przez długi okres czasu brak zarządzeń dotyczących instalacji grzewczych oraz sankcji za palenie w kominkach szkodliwych materiałów, takich jak produkty z gumy czy plastiku, wywołały ogromne zapylenie powietrza. Wpływa to negatywnie na samopoczucie obywateli. Czy można w związku z tym zadbać o oczyszczanie powietrza we własnym domu?

Oczyszczanie powietrza – czyste powietrze w Twoim domu

Sprawa oczyszczania powietrza to problem, który wszystkie państwa rozwinięte muszą jak najszybciej rozwiązać, jeśli troszczą się o zdrowie swoich mieszkańców. Będzie to z pewnością uciążliwy oraz wieloletni proces. Jednak miast wyczekiwać, aż powietrze poprawi swoją jakość, można od razu samodzielnie zatroszczyć się o jego oczyszczenie. Przy użyciu domowych oczyszczaczy powietrza w parę minut można całkowicie przefiltrować cząstki pyłu zawieszone w powietrzu (PM10 i PM2,5), jak również większość mikroorganizmów i grzybów, powodujących nieraz poważne schorzenia. Atuty używania urządzenia do oczyszczania powietrza docenią w szczególności osoby chorujące na uczulenia bądź astmę, ale i ludzie zdrowi w mgnieniu oka poczują pozytywny wpływ czystego powietrza.

Poszukując urządzeń do oczyszczania powietrza zwrócić uwagę na atesty

Osoby zamieszkujące wzdłuż często uczęszczanych dróg oraz obywatele silnie rozwiniętych miejscowości powinni zaopatrzyć się w oczyszczacze, które bez trudu dadzą sobie radę z znaczną zawartością pyłu w powietrzu. Chodzi tutaj zwłaszcza o przefiltrowanie drobinek pyłów zawieszonych, oznaczanych skrótami PM2.5 i PM10. W procesie oczyszczania powietrza sprzęt powinien również wyłapać nie tylko zalążki grzybów, zarazki oraz mikroorganizmy, ale też groźny dla zdrowia formaldehyd, który bywa obecny w naszych mieszkaniach w mniejszej lub większej kondensacji. Wybierając sprzęt do oczyszczania powietrza, należy upewnić się czy ma ono stosowne certyfikaty.

Wyróżnione artykuły