Systemy rynnowe – istotna część konstrukcji dachu

Chcesz zamówić orynnowanie dachu? Powinieneś odwiedzić ten adres

Systemy dachowe tworzy wiele elementów. Wśród tych, które mają największe znaczenie z punktu widzenia ich solidności i wygody użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono pozwala na efektywne odprowadzenie deszczówki i tym samym uniknięcie wielu problemów związanych z jej gromadzeniem się. Nie powinniśmy zatem lekceważyć doboru prawidłowych modułów wchodzących w jego skład. Niemniej jednak jest to zagadnienie niełatwe i wymagające specjalistycznej wiedzy oraz wprawy – tak samo jak zakładanie rynien. Co zatem powinniśmy o nich wiedzieć? Jakie konkretnie zadanie pełnią takie systemy? Z jakich elementów się one składają? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Systemy rynnowe – jakie części wchodzą w ich skład?

Systemy tworzące orynnowanie dachu składają się z 3 części, które z kolei zbudowane są z licznych pomniejszych elementów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z różnego kształtu rynien otwartych (tak zwanych korytek), do których spływa deszczówka schodząca z dachu, składają się na nie także rynny pionowe oraz elementy znajdujące się blisko gruntu lub pod ziemią, których zadaniem jest odprowadzenie wody do kanalizacji. Samo orynnowanie dachu tworzą proste rynny łączone za pomocą łączników, a na granicy dachu – narożników. Są one instalowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Połączenie orynnowania dachu z rynną pionową stanowi sztucer wraz z sitkiem, które jest odpowiedzialne za zatrzymanie wszelkich zanieczyszczeń mogących przedostać się do rynny pionowej, a następnie do odpływu.

Rynny metalowe, plastikowe lub PCV – które kupić?

W ofercie dystrybutorów dostępne są orynnowanie dachu wykonane z kilku materiałów – m. in z metalu lub tworzyw sztucznych. Które z nich będą najodpowiedniejszym wyborem? To zależy od specyfiki obiektu budowlanego oraz tego, jak bardzo jest on wystawiony na opady. Decyzję o doborze konkretnego rozwiązania warto więc przedyskutować z profesjonalistą.

Siedziba firmy:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08

Wyróżnione artykuły