Środki do mycia elewacji – czyści nawet chropowate powierzchnie

Potrzebujesz środków do czyszczenia elewacji? Kliknij tu

Na przestrzeni kilku ostatnich lat problem wandalizmów na elewacjach budynków i murach znacznie się nasilił. Przeważnie mają one formę napisów namalowanych sprayem. Ich wartość artystyczna jest żadna, oprócz tego zazwyczaj hasła te zawierają treści rasistowskie lub obcesowe. Nic zatem dziwnego, iż zarządcy lub właściciele budynków czynią co w ich mocy, żeby pozbyć się ich z elewacji. W tym celu zwykle postanawiają powtórnie pomalować ścianę – to jednakże pochłania mnóstwo czasu i jest dosyć kosztowne. Alternatywą dla przemalowania jest użycie środka do czyszczenia elewacji.

Działanie preparatu do mycia elewacji?

Działanie takich środków opiera się na aktywnych czynnikach rozpuszczających składniki najpopularniejszych farb – w szczególności różnego rodzaju żywice. Ich charakterystyczna kompozycja sprawia, iż preparaty tego typu umożliwiają mycie nawet mocno porowatych powierzchni. Dobre środki do usuwania farb nie mają w składzie rozpuszczalników (m.in. toluenu), które są niebezpieczne dla ludzi oraz otoczenia. Użycie środków do mycia elewacji polega na naniesieniu ich na elewację obiektu – w tym celu należy skorzystać z wałka bądź szerokiego pędzla. Po godzinie preparat należy wypłukać wodą bądź opłukać myjką ciśnieniową.

Kto powinien wybrać środki do czyszczenia elewacji?

Środek do usuwania farby olejnej winien znajdować się pod ręką wszystkich ekip czyszczących, które pracują na rzecz wspólnot mieszkaniowych, ponieważ to zwłaszcza elewacje niestrzeżonych budynków są narażone na akty wandalizmu. Nieduże opakowanie preparatu okaże się przydatny też właścicielom domów jednorodzinnych, sklepów czy firm. Nabycie preparatu do usuwania farby olejnej to w porównaniu z koniecznością pomalowania ścian na nowo istotna oszczędność – zarówno jeśli chodzi o wydatki na kupno farby, jak i czas niezbędny do zrealizowania tej pracy.

Siedziba firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

Wyróżnione artykuły