Środki do dezynfekcji – rodzaje i zastosowanie

Szukasz antybakteryjnego żelu do rąk? Zobacz tutaj

Na jednym centymetrze kwadratowym skóry rąk może bytować nawet do pięciu milionów komórek drobnoustrojów. Gros tych organizmów ma ogromny potencjał chorobotwórczy – na naszych rękach przenoszą się wirusy, pasożyty i bakterie, które powodują bardzo poważne choroby. Z tej przyczyny mycie rąk jest niezbędne. Za pomocą zwykłego mydła możemy jednak usunąć ze skóry nie więcej niż do 90% drobnoustrojów. Zazwyczaj to satysfakcjonujący wynik, jakkolwiek w licznych sytuacjach niezbędne będzie użycie o wiele efektywniejszych preparatów.

Mydło antybakteryjne – zastosowania

Mydło dezynfekujące znajduje zastosowanie w rozmaitych dziedzinach życia. Najpopularniejsze jest w instytucjach służby zdrowia – szpitalach, przychodniach i gabinetach dentystycznych. Poza tym jego użycie jest niezbędne w gabinetach odnowy biologicznej, gdzie specjaliści mają bezpośredni kontakt ze skórą pacjentów i znajdującymi się na niej drobnoustrojami. Po żel antybakteryjny do rąk bezsprzecznie powinni sięgać również zatrudnieni w przemyśle gastronomicznym – zwłaszcza po przyrządzaniu dań z mleka, jajek oraz mięsa (głównie drobiowego), ponieważ te produkty spożywcze w stanie surowym nierzadko są zakażone bakteriami.

Rodzaje środków do dezynfekcji rąk

Najczęściej spotykanym środkiem do dezynfekcji rąk jest, oczywiście, mydło w płynie z dodatkiem substancji likwidujących komórki drobnoustrojów – zazwyczaj jest to alkohol. Preparaty do dezynfekcji rąk występują też pod postacią żelu lub płynu. Zarówno żel, jak i płyn antybakteryjny do rąk można kupić w opakowaniach o różnych objętościach – małych, które mieszczą się w torebce albo kieszeni spodni, lub dużych, zaprojektowanych do stosowania w dozownikach ściennych, nierzadko przystosowanych do włączania łokciem lub wyposażonych w fotokomórkę.

Siedziba firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

Wyróżnione artykuły