Smaki najlepszych kaw w domu – kapsułki do ekspresu

Potrzebujesz kapsułek kawy do ekspresu? Powinieneś odwiedzić tę stronę

Wielu z nas nie wyobraża sobie poranka bez kubka ciepłej, smakowitej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na kolejny dzień pracy. Przy mocnej kawie relaksujemy się także z przyjaciółmi, podjadając desery galeriach handlowych i plotkując o kolegach czy dyskutując o najświeższych wydarzeniach na świecie. Napój ten jest nam znany od kilkuset lat, ale nadal pijemy go zazwyczaj w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Ponieważ tak jest szybko i wygodnie.

Kawa w kapsułkach równie dobra jak w kafejce

Kiedy chcemy napić się kawy z dodatkami, z rzadkich gatunków bądź fantazyjnie przygotowaną idziemy na ogół do kawiarni, ponieważ niewielu z nas potrafi przygotować rozmaite napoje kawowe. Nie potrafimy dobrać właściwej mieszanki kawy do konkretnego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, toteż nie wiemy jak zamienić espresso w doskonałe cappuccino, macchiato czy latte. Dlatego wzięta od dekad, a w Naszym kraju tak naprawdę dopiero w kilku ostatnich latach, stała się kawa w kapsułkach, którą można przyrządzić w kilka minut w niedużych dedykowanych urządzeniach. Dlaczego tak pokochaliśmy kapsułki z kawą? Przede wszystkim dlatego, że mając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach zawarta jest idealnie odmierzona ilość kawy, aromatów oraz ewentualnych dodatków, a naszym zadaniem jest tylko umieszczenie kapsułki z kawą w podajniku, dodanie do ekspresu odpowiedniej ilości wody, podstawienie kubka albo filiżanki o odpowiedniej pojemności i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż ekspres wypełni całą pracę za nas.

Kawa w kapsułkach – dobra kawa w niewysokiej cenie

Ekspresy na kapsułki z kawą nie są drogie – niewielkie modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 200 zł. Same kapsułki z kawą to też nie jest ogromny koszt. Jeśli przeliczyć koszt jednej kawy, to np. cappuccino można przygotować w domu za niecałe 1,20 zł. Koszt waha się oczywiście zależnie od od producenta kapsułek, ale w porównaniu z jednakowym napojem serwowanym w kafeterii, jest to zazwyczaj ok 10%-20% ceny, jaką wydalibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest bez wątpienia ich olbrzymią zaletą. Konsumenci jednakże zastanawiają się częstokroć czy kupując ekspres jednej firmy nie zostaną ograniczeni do kupowania kapsułek z kawą tylko od danego producenta. To bezzasadne niepokoje. Współcześnie do wszystkich wziętych systemów, m.in. Tchibo Cafissimo, Nespresso czy Nescafe Dolce Gusto można kupić kompatybilne kapsułki.

Siedziba firmy:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]

Wyróżnione artykuły