Poznaj różne rodzaje kontenerów

Kliknij tutaj, aby kupić kontener na gruz

Na rynku można nabyć w najróżniejsze rodzaje kontenerów na odpady. Te najpopularniejsze sprawdzają się jako kontener na gruz lub złom, jak również przy magazynowaniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Istnieje jednak wiele rodzajów odpadówwymagających zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych odróżniają się one inną budową oraz dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Jakie substancje można składować w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy oferują producenci i czym cechują się konkretne modele?

Kontenery stalowe – typy i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery powinny być dopasowane do specyfiki przechowywanych i przewożonych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zostały zaprojektowane z myślą o takich odpadach jak zerwane płytki ceramiczne lub parkietowe, rozebrane elementy stolarki otworowej, jak również gruz, złom – zwykle używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych czy też wytwarzających granulaty z tworzyw sztucznych najlepiej sprawdzają się natomiast kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym, który uniemożliwia rozsypywanie się zawartości. Do gromadzenia odpadów w formie półpłynnej lub płynnej idealnie nadają się kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – na odpady znacznych gabarytów

Do składowania ładunków o znacznych gabarytach, które nie są odpadami albo wymagają selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest powleczona plandeką, po której rozsunięciu (na zasadzie identycznej jak przy firance) możliwe jest szybkie rozładowanie kontenera. Tego typu kontenery produkowane są najczęściej dla magazynów i firm transportowych.

Siedziba firmy:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]

Wyróżnione artykuły