Pasty BHP – niezbędne w warsztatach i zakładach przemysłowych

Sprawdź, gdzie kupić pasty BHP

Pracownicy warsztatów samochodowych, osoby zatrudnione w zakładach przemysłowych, rzemieślnicy czy kominiarze – to tylko kilka grup zawodowych narażonych na kontakt z substancjami, których ciężko usunąć ze skóry. Są nimi przede wszystkim wszelkiego typu oleje, sadze, farby, smary, a także, w mniejszym stopniu, pyły i opiłki. Zatrudniający takie osoby są zobowiązani do zapewnienia im środków czystości pozwalających na eliminację takich pobrudzeń. Najbardziej efektywna jest pod tym względem pasta do mycia rąk.

Pasta do rąk – działanie i jej składniki?

Pasta do rąk odróżnia się od innych preparatów czyszczących wykorzystywanych na co dzień w zwykłych domach. Jako że jest stosowana do usuwania bardzo trwałych zabrudzeń, musi cechować się stosownymi właściwościami ściernymi. Z tego powodu producenci takich past dodają do nich drobinki minerałów bądź specjalnie dobranych tworzyw sztucznych, które usuwają zanieczyszczenia z zagłębień w skórze. Zarówno preparaty myjące użyte w paście do rąk, podobnie jak zabrudzenia, które one usuwają, oddziałują drażniąco na skórę. Dobrze zatem, by pasta zawierała dodatkowo substancje o działaniu nawilżającym i łagodzącym podrażnienia.

Pasta BHP do rąk – niezastąpiona np. w warsztatach

Jak już nadmieniliśmy, pasta do rąk znajduje zastosowanie zwykle w zakładach rzemieślniczych, przemysłowych i usługowych. Oczywiście przyda się też w gospodarstwa domowych – będzie bardzo pomocna w trakcie porządków bądź w przydomowym „kąciku” majsterkowicza. W takich przypadkach warto sięgnąć po niewielkie opakowania pasty o wadze do kilkuset gramów. Warsztaty i zakłady do wyboru mają z kolei bardziej ekonomiczne opakowania mieszczące od 10 do 30 kg preparatu.

Siedziba firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

Wyróżnione artykuły