Myślisz o dodatkowym ogrzaniu mieszkania? Rozważ biokominek stojący

Gdy zbliżają się chłodne miesiące nierzadko marzymy o tym, żeby ogrzać się wieczorem przy kominku. Wydawać by się mogło, iż żyjąc w mieście jest to niemożliwe, gdyż w mieszkaniu nie da się ich zainstalować, ale i na to znaleziono sposób. Wystarczy wykorzystać biokominek wolnostojący.

Gdzie przydadzą się biokominki wolnostojące

Biokominki wolnostojące to idealne rozwiązanie dla luksusowych hoteli, loftów czy mieszkań. Nie potrzebują podłączenia do komina, gdyż spalane w nich biopaliwo nie wytwarza dymu, który należałoby odprowadzić na zewnątrz. Płynne biopaliwo spala się bez generowania popiołu, w związku z tym ich czyszczenie jest proste, a sadza nie osiada na nawierzchni mebli. Ale to co istotne, to ich mobilność. Biokominek wolnostojący można ustawić w dowolnym miejscu mieszkania, grunt, aby zapewnić mu należytą cyrkulację powietrza, gdyż spalane biopaliwo uwalnia pewne ilości dwutlenku węgla. Nie jest on również montowany na stałe, dlatego gdy skończy się zima albo jeśli zapragniemy całkiem zmienić wystrój pokoju, można go po prostu spakować do czasu aż powtórnie nie będzie nam potrzebny. Budowa biokominków, przede wszystkim tych wykonanych ze stali nierdzewnej, jest bardzo solidna. Są one również nadzwyczaj stabilne. Czy biokominek może całkiem zastąpić domowe ogrzewanie? Raczej nie, gdyż nie produkuje tak dużej ilości ciepła, jak tradycyjny kominek, jednak jego zalety estetyczne sprawiają, iż jest bardzo pożądanym elementem wyposażenia wnętrza.

Biokominek wolnostojący dopasujesz do każdego stylu pomieszczenia

Różnorodność biokominków wolnostojących jest imponujące. Można je dobrać do praktycznie każdego stylu pomieszczenia. Do domów urządzonych w stylu nowoczesnym z łatwością dopasujemy jeden z wielu biokominków typowo bryłowych, utrzymanych w szwedzkiej stylistyce i w neutralnych kolorach: szarym lub białym. Do wykończenia w stylu klasycznym albo art deco można wybrać biokominek portalowy, dostawiany do ściany, który imituje swoim designem tradycyjny kominek. Ci, którzy umeblowali mieszkanie w stylu vintage, czyli na modłę lat 60-tych, też znajdą coś dla siebie – na rynku są biokominki o obłym kształcie, które będą wspaniale komponować się przy fantazyjnych, krętych meblach z tamtego okresu. Tak naprawdę wzorów biokominków wolnostojących jest o wiele więcej – są modele w formie kolumn, nieduże biokominki na stół oraz pokaźne biokominki do wystawiania na zewnątrz, które są wyposażone w rolki ułatwiające ich przesuwanie. Autorem wyglądu wielu modeli są popularni i szanowani projektanci.

Wyróżnione artykuły